Zpravodajství

Zpravodajství

Mladí lidé mohou do pátku požádat o grant na svoje aktivity

Nadace Vodafone rozděluje peníze mladým lidem, kteří organizují akce pro veřejnost nebo jakkoli zlepšují život ve svém okolí. Projekty mladých lidí, které získají podporu od veřejnosti pomocí crowdfundingu, dostanou od nadace celkem až 2,5 milionu korun. Přihlášky lze posílat do pátku 28. května 2015.
celý článek
 

Projekt na podporu kvality neformálního vzdělávání vyvrcholí v květnu závěrečnou konferencí

V současné době nabývá na významu úloha neformálního a celoživotního vzdělávání. Tento trend je patrný nejen u nás, ale i v okolních státech Evropské unie. Na tuto problematiku se zaměřil také Národní institut pro další vzdělávání, když ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy realizoval Individuální projekt národní „K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání“. Projektové aktivity skončí v červnu 2015.
celý článek
 

Nadační fond Hyundai vyhlašuje otevřené grantové kolo pro rok 2015 pro projekty realizované na území okresů Nový Jičín, Frýdek Místek a Karviná

Uzávěrka pro předkládání žádostí byla prodloužena do 30. 4. 2015.

Nadační fond Hyundai vyhlašuje otevřené grantové kolo pro rok 2015, které administruje Nadace Open Society Fund Praha.
celý článek
 

Možná spolupráce se zaměstnavateli prostřednictvím regionálních individuálních projektů ÚP ČR – krajské pobočky pro hlavní město Praha cílené na podporu uchazečů/absolventů v Praze

Regionální individuální projekty zaměřené na cílovou skupinu absolventů ve věku od 18 do 30 let, realizované Úřadem práce ČR – krajskou pobočkou pro hlavní město Prahu, zajistily k dnešnímu dni pracovní praxi již 331 mladým uchazečům o zaměstnání.
celý článek
 

Kompetenční přístup v neformálním vzdělávání – šance pro děti a mládež

Škola je významné kolbiště pro život člověka, stále více však roste význam neformálních vzdělávacích aktivit pro děti a mládež, kde individuální přístup není pouze fráze, kde je naplňována touha po uznání, pochvale a úspěšnými mohou být i ti, kteří ve škole prospívají hůře.
celý článek
 

Požádejte o grant na projekt neformálního vzdělávání v programu Erasmus+ mládež!

Rádi byste vyjeli jako dobrovolník do zahraničí? Nebo pracujete v neziskové organizaci a chtěli byste získat grant pro podporu projektu zaměřeného na oblast neformálního mimoškolního vzdělávání mládeže? Právě teď je ta nejlepší příležitost! Nejbližší uzávěrka výzvy pro předkládání žádostí o grant v programu Erasmus+ mládež je 30. dubna 2015.
celý článek
 

Pracovní portál nejen pro neslyšící - pozvánka na konferenci

Zajímáte se o pracovní uplatnění a zaměstnávání neslyšících? Hledáte neslyšícího zaměstnance? Jste neslyšící a hledáte práci? Tichý svět Vás zve na krajskou konferenci na téma Pracovní portál nejen pro neslyšící.
celý článek
 

ORBIS PICTUS PLAY - Nabídka k převzetí interaktivního výstavního projektu

Výstavy spojené s projektem ORBIS PICTUS PLAY, které umělecky koncipuje Petr Nikl, navštívilo po celém světě více než 2,6 milionu návštěvníků. Autoři projektu nyní hledají následovníka a pokračovatele v organizaci těchto úspěšných výstav.
celý článek
 

Finišuje projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci realizovalo občanské sdružení Amelie jako první svého druhu v České Republice. Projekt byl určen lidem žijícím ve Středočeském kraji, jejichž nemoc ustoupila, pobírají invalidní důchod a mají potíže s nalezením zaměstnání.
celý článek
 

Den pro neziskové organizace 2015

Ve středu 15. 4. 2015 proběhne již sedmý ročník vzdělávací akce Den pro neziskové organizace, kterou pořádá společnost Microsoft a Sdružení VIA v rámci programu TechSoup Česká republika. A opět se máte na co těšit!
celý článek
 

Evropa hrou - Evropské projektové dny 2015

Cílem Evropských projektových dnů na téma „Evropy hrou“ je regionální podpora organizací v zapojení do programu Erasmus+. Evropské projektové dny jsou soutěží nejlepších návrhů, informace o soutěži jsou šířeny ve spolupráci s Krajskými úřady a dalšími regionálními partnery.
celý článek
 

Adventní koncerty

Česká televize vyhlašuje výběrové řízení na příspěvky z 25. ročníku Adventních koncertů, které se uskuteční v prosinci 2015. Kompletně vypracované projekty s žádostí je možné zasílat nejpozději do 30. dubna 2015.
celý článek
 

Pozvánka na Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Univerzita Karlova Vám nabízí možnost zúčastnit se Festivalu absolventů a Dne celoživotního vzdělávání. Akce se bude konat v sobotu 11. dubna v prostorách Karolina (Ovocný trh 3, Praha 1 Staré město) od 10 do 17 hodin. Vítáni jsou všichni zájemci od 3 do 99 let.
celý článek
 

AVPO ČR: Darujte peníze s větší jistotou

Chcete darovat část vašich peněz některé z neziskovek? Nevíte, pro kterou se rozhodnout? Jak poznat, že vámi svěřené peníze půjdou opravdu na daný účel? Značku spolehlivosti mají nově i neziskové organizace. Označení „Spolehlivá veřejně prospěšná organizace“, obdrží pouze neziskové organizace, které prošly důkladným hodnocením. Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) představí v průběhu následujících dvou měsíců značku spolehlivosti zástupcům firem i neziskových organizací ve všech čtrnácti krajských městech ČR. Vstup na setkání je zdarma.
celý článek
 

Laboratoř Nadace Vodafone: účastníci druhého ročníku získali závěrečná ocenění

Laboratoř Nadace Vodafone – akcelerační program pro neziskovky a sociální podniky, které se věnují společensky prospěšným technologiím, byl ve čtvrtek 19. února završen slavnostním setkáním účastníků, mentorů a investorů v novém sídle Vodafone v pražských Stodůlkách. Deset účastnických týmů představilo svůj projekt a posun, kterého dosáhly během programu. Prezentace hodnotila odborná porota i účastníci navzájem.
celý článek
 

Pozvánka na setkání Značka spolehlivosti

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR Vás zve na diskusní setkání, která postupně proběhnou ve všech krajských městech České republiky a během nichž představí značku spolehlivosti veřejně prospěšných organizací. Termíny a místa setkání naleznete v přiložené pozvánce.
celý článek
 

Novela zákona o veřejném zdraví neúnosně zatíží organizace pracující s dětmi i učitele

Zdravotní výbor Parlamentu ČR projednává v současné novelu zákona o veřejném zdraví 258/2000 Sb. Tato novela může vážným způsobem ohrozit pedagogy, jejich školy, potažmo zřizovatele i organizace pracující s dětmi, jejich zaměstnance a dobrovolníky.
celý článek
 

Asociace provozovatelů mobilních sítí hledá nového dodavatele služby DMS

Celá částka z nových DMS půjde neziskovým organizacím, náklady na provoz systému budou hradit operátoři. Tendr na nového dodavatele služby bude vypsán do konce prvního čtvrtletí 2015.
celý článek
 

Pozvánka na kurzy k Metodice pro neformální vzdělávání

Jedním z výstupů projektu K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání, který realizují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní institut pro další vzdělávání, je publikace „METODIKA – kompetence, kvalita, kvalifikace, (sebe)koncepce pro NEFORMÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ“. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících modulů, na základě kterých proběhnou vzdělávací kurzy pro pracovníky pracující s dětmi a mládeží.
celý článek
 

ČSOB v únoru spouští dva programy, oba podpoří vzdělávání

ČSOB dlouhodobě podporuje vzdělávání, a tak i letos v rámci Nadačního programu vzdělání rozdá 2 miliony korun na projekty těm organizacím, které podpoří finanční gramotnost a vzdělávání u různých sociálních skupin v České republice. Vzdělání, odborné poradenství a mentoring určený pro změnu přímo neziskovkám nabídne zcela nový projekt ČSOB - Akademie Modrého života.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz