Zpravodajství

Zpravodajství

K letošnímu Give & Gain Day se připojilo na 1200 dobrovolníků z firem

1 223 dobrovolníků, 40 zapojených firem a 90 akcí - tak vypadal letošní mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day. Sedmý ročník celorepublikové akce se konal 19. května, iniciátorem je platforma Byznys pro společnost s britským partnerem Business in the Community.
celý článek
 

O prestižní Cenu Josefa Vavrouška se uchází politici, ekologové i podnikatelé

Do 21. ročníku Ceny Josefa Vavrouška, kterou uděluje Nadace Partnerství za přínos životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji, je nominováno 15 osobností. Mezi nimi například environmentalista Richard Medal, ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený nebo veterinář a aktivista Jaromír Bláha.
celý článek
 

EET se nově vyhnou neziskovky s vedlejší činností do 300 tisíc korun

Finanční správa aktualizovala metodiku elektronické evidence tržeb pro neziskové organizace. Limit pro uplatnění výjimky z povinnosti evidovat tržby z vedlejší činnosti se nově navyšuje z původních 175 tisíc korun na 300 tisíc korun. O změnách informoval ministr financí Andrej Babiš na tiskové konferenci 16. května 2017.
celý článek
 

Zákon o sociálním podnikání jde do finále

15. května vláda schválila věcný záměr zákona o sociálním podnikáním. Zákon má legislativně vymezit pojem sociální podnikání a upravit činnost těchto podniků. Získání statusu sociálního podniku má firmám s alespoň 30 % zaměstnanců ze znevýhodněných podmínek přinést jasné výhody.
celý článek
 

Děti na cestě k finanční gramotnosti

Mnoho dětí má už v průběhu 1. stupně ZŠ možnost nakládat s financemi. Starší žáci a studenti SŠ jsou často konfrontováni se situací vyrovnávat se ostatním. Důsledkem bývají neuvážená finanční rozhodnutí, která mnohdy negativně ovlivňují vstup do dospělosti. REMEDIUM Praha nyní přichází se sérií videí, jejich cílem je zvýšení finanční gramotnosti u dětí.
celý článek
 

Ceny SDGs: Hlasujte pro nejlepší projekty, které mění svět

Zvolte vítěze Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které se letos vůbec poprvé uděluje v ČR. Cílem je rozšířit povědomí o Cílech udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a motivovat firmy, neziskové organizace, veřejnou správu i širokou veřejnost k začlenění udržitelnosti do každodenního života.
celý článek
 

Začněte trénovat na KOKO Race

U obce Vidim na Kokořínsku v sobotu 27. května odstartuje již 7. ročník duatlonového závodu (kolo-běh) Kokořínskem cestou necestou, neboli KOKO RACE 2017. Akce vhodná pro celou rodinu se koná v krásném prostředí CHKO Kokořínsko. Výtěžek půjde na pomoc ohroženým dětem. Záštitu nad závodem převzal starosta města Mělník, MVDr. Ctirad Mikeš.
celý článek
 

Hlasujte pro nejsilnější porevoluční příběh české filantropie

Ceny Via Bona každým rokem putují do rukou těch, kteří nezištně pomáhají druhým. Letošní jubilejní ročník je oslavou všech oceněných. Nadace Via vybrala dvacet nejinspirativnějších příběhů české filantropie posledních dvou dekád. O vítězi rozhodne veřejnost.
celý článek
 

Ohlédnutí za Dnem pro neziskové organizace a soutěží Microsoft NGO Awards

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se již podeváté na Dni pro neziskové organizace sešlo na 70 představitelů neziskových organizací z celé České republiky působících v nejrůznějších oblastech. Zúčastnily se ekologicky či kulturně zaměřené organizace, jakož i organizace poskytující sociální služby nebo pracující s mládeží. Akce proběhla v prostorách sídla Microsoft ČR.
celý článek
 

Nadace Karla Janečka přijímá přihlášky do jarní Třidvajedna dílny!

Máte nápad nebo projekt, který inovativním způsobem řeší společenský problém z oblasti vzdělávání nebo aktivní občanské společnosti? Máte odvahu na jeho realizaci, ale nejste si jistí zda bude úspěšně fungovat? Nadace Karla Janečka Vám nabízí možnost zúčastnit se šestidenního akcelerátoru s názvem #třidvajedna dílna.
celý článek
 

Duben, blázniví budem!

Již tradičně organizuje Sdružení Práh jižní Morava kampaň Měsíc bláznovství, jejímž cílem je zmenšit předsudky vůči duševně nemocným. Akci provází heslo „Zbláznit se může každý", což potvrzuje i enormní nárůst pacientů psychiatrických ambulancí.
celý článek
 

Pomáhejte dárkem

Chcete zvýšit prodej vašich výrobků a rozšířit povědomí o Vaší práci? Projekt Pomáháme dárkem od autora Petra Šimandla je prostor pro vystavení a prodej výrobků chráněných dílen, organizací neziskového sektoru a od osob se zdravotním postižením. Zjistěte, jak se můžete zapojit i vy.
celý článek
 

Dárcovské SMS v novém kabátu

Třináct let od svého vzniku přicházejí APMS (Asociace provozovatelů mobilních sítí) společně s Forem Dárců s výrazným krokem vpřed. Nově bude možné zasílat DMS i v hodnotě 60 a 90 Kč, využít můžete i trvalý příkaz. V současné době využívá dárcovské SMS více než 300 organizací s aktivní veřejnou sbírkou. DMS jsou mezi Čechy oblíbenou formou dárcovství.
celý článek
 

Slavnostní ocenění LASKAVEC s přednáškou Petra Ludwiga

Vzpomenete si, kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek? Kdy vy sami jste někomu nezištně pomohli? V neděli 23. dubna 2017 od 20.00 proběhne ve Stavovském divadle slavnostní ocenění #LASKAVEC Nadace Karla Janečka. Součástí večera bude meta-přednáška Petra Ludwiga (autor bestselleru Konec prokrastinace) na téma Co ví věda o laskavosti?
celý článek
 

Získejte International Achievement Award - přihlášování jen do 12. dubna!

Znáte nějaký úspěšný projekt podporující mezikulturní dialog? Nebo jste vy sami jeho strůjcem? Nenechte si ujít soutěž Intercultural Achievement Award, kterou tradičně vyhlašuje Spolkové ministerstvo pro Evropu, integraci a zahraničí Rakouské republiky. Přihlašovat se mohou neziskové organizace také z ČR. Přihlášky posílejte do 12.4.2017.
celý článek
 

Když chcete peníze, nežádejte peníze

Tak se jmenuje jeden z workshopů Slovensko-české konference o fundraisingu, ve kterém vám Dobrý anjel představí kampaně, které nebyly zaměřené na získávání finančních prostředků, ale nakonec se právě v tomhle ukázaly jako nejúspěšnější. Konference o fundraisingu s podtitulem „Peníze z nebe nikomu nepadají“ se v novém formátu koná 19. května 2017 v Bratislavě.
celý článek
 

Černé skládky zmizí z veřejného prostoru

„Musíme to uklidit“, tak zní motto velkého jarního úklidu, který proběhne v sobotu, 8. dubna 2017 po celé republice. Letošní ročník podpoří Národní program Životního prostředí zaměřený na environmentální vzdělávání. Cílem akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, není jen odstranění nepořádku a černých skládek, důležitější částí celého projektu je prevence jejich vzniku.
celý článek
 

Planeta tuto sobotu ve 20.30 opět na hodinu zhasne

Neviditelná Petřínská rozhledna v Praze, schované jihlavské památky, anebo potemnělé žatecké ulice, i tak vyjádřily v minulých letech jednotlivá města podporu celosvětovému happeningu Hodina Země. Přidat se k akci Hodina země můžete už tuto sobotu i vy.
celý článek
 

SozialMarie 2017: Nejlepší sociálně inovativní projekty podle veřejnosti

Cenu veřejnosti SozialMarie 2017 letos obdržely výjimečné inovační projekty, které se snaží odpovědět na aktuální společenské výzvy. Vítězové získali tříminutové image-video ke svým projektům. Z České republiky u veřejnosti zabodoval projekt Hajného metoda, který přináší alternativní přístup k výuce matematiky.
celý článek
 

AVPO ČR se vyjádřila k vládnímu návrhu zákona o statusu veřejné prospěšnosti

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky schválila dne 14. 3. 2017 v prvním čtení vládní návrh zákona o statusu veřejné prospěšnosti. Návrh byl poslancům předložen ve stejné podobě, v jaké jej Asociace veřejně prospěšných organizací ČR i řada dalších neziskových organizacích odmítla již v září 2016.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz