Zpravodajství

Zpravodajství

Chcete v létě spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se jako dobrovolník na workcamp

Chcete se zapojit do příprav festivalu ve francouzské vesnici nebo do oprav středověkého hradu v Německu, pomáhat v národním parku v Irsku nebo připravit nezapomenutelné prázdninové zážitky pro děti v Estonsku? Přihlaste se na workcamp - INEX-SDA otevírá novou dobrovolnickou sezonu!
celý článek
 

Nominujte svou oblíbenou aplikaci

Máte oblíbenou mobilní aplikaci, která vám zlehčuje práci a ostatní by se o ní měli dozvědět? Nominujte ji na Mobilní aplikaci roku 2017. Cílem je najít inovativní a užitečné aplikace a upozornit na ně veřejnost i vývojáře. Oceněna bude i nejpřístupnější aplikace pro handicapované.
celý článek
 

Jak na firemní dobrovolnictví? Stáhněte si Kuchařku

HESTIA vydala online průvodce firemním dobrovolnictvím pro neziskové organizace. Je pro vás? Čím vás dobrovolníci obohatí? Kde a jak hledat firemní partnery? A jak si rozdělit úkoly, aby se vám plány povedlo překlopit do praxe? Kuchařka k firemnímu dobrovolnictví je zdarma ke stažení.
celý článek
 

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace řešila dotace a legislativu

První letošní zasedání Rady vlády se konalo dne 16. února 2017 ve Strakově akademii, vedením byl pověřen předseda Rady vlády a ministr pro lidská práva JUDr. Jan Chvojka. Členové rady jednali především o legislativních novinkách v neziskovém sektoru.
celý článek
 

Bylo spuštěno přihlašování do Adventních koncertů ČT

Má vaše nezisková organizace nápad na nový projekt, ale kvůli nedostatku financí jej nemůže uskutečnit? Přihlaste ji do 27. ročníku tradiční dobročinné sbírky, kterou pořádá Česká televize formou adventních koncertů. ČT dosud rozdělila 185 milionů korun a pomohla tím 105 neziskovým organizacím ze všech regionů ČR. Přihlašování je otevřeno do 15. dubna.
celý článek
 

Češi propadli on-line darování. Na dobročinnost posílají desítky milionů ročně

V Česku prudce roste objem on-line darů. Vyplývá to z aktuální statistiky služby Darujme.cz, která darování on-line v Česku umožňuje. Díky Darujme.cz Češi loni poslali na dobročinnost přes 28 milionů Kč, službu aktivně využívá přes 260 českých neziskovek, včetně těch největších – například Lékařů bez hranic nebo Člověka v tísni.
celý článek
 

Ještě nejste na GIVTu? Připojte se k 2500 organizacím, které ho úspěšně využívají

Portál GIVT.cz, který pomáhá neziskovým organizacím získávat peníze prostřednictvím
internetových nákupů, slaví dva roky od svého vzniku. Do neziskového sektoru díky
spolupráci s více než 700 e-shopy přinesl už téměř milion korun. Zapojte se i vy - účast je zdarma.
celý článek
 

Microsoft NGO Awards 2017 – Technologie pomáhají: soutěž pro neziskové organizace

Podařilo se vám díky technologiím zefektivnit svou činnost? Nebo třeba zlepšit dostupnost služeb pro klienty? Přihlaste právě Váš příběh do soutěže a vyhrajte počítač od společnosti Microsoft, slevu na administrativní poplatek v programu TechSoup a mnoho dalšího. Přihlašovat se můžete do neděle 5. 3. 2017.
celý článek
 

Jak získat finance a lépe komunikovat? Přihlaste se do Modré akademie

ČSOB již počtvrté otevře Modrou akademii, ve které rozvíjí neziskové organizace pomocí sérií workshopů, individuálních odborných konzultací a koučování. Podpořeno bude až 20 organizací, absolventi navíc mohou získat podporu až 50 000 Kč na další rozvoj a profesionalizaci. Účast v programu je zdarma. Přihlášky zasílejte do 28. února 2017.
celý článek
 

Publikace Fond pro nestátní neziskové organizace 2009–2014 je na světě!

Fond pro nestátní neziskové organizace je součástí Finančního mechanismu EHP a Norské fondy 2009–2014, prostřednictvím kterého se donorské země – Norsko, Lichtenštejnsko a Island – podílí na snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru.
celý článek
 

Veletrh veřejných vysokých škol už zítra

2. února 2017 se v prostorách historické budovy Karolina Univerzity Karlovy uskuteční Veletrh pražských veřejných vysokých škol. Zájemci o studium v Praze na něm naleznou studijní nabídku bakalářských a magisterských studijních oborů 8 škol (UK, VŠE, ČVUT, ČZU, VŠCHT, AMU, AVU, UMPRUM). Vstup je zdarma.
celý článek
 

Z jakých zdrojů byly financovány neziskovky v roce 2015?

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace zveřejnila Rozbor financování nestátních neziskových organizací z veřejných rozpočtů za rok 2015. Dokument mapuje částky, kterými činnost NNO ze svých rozpočtů podpořily stát a státní fondy, jednotlivé kraje a obce, včetně hl. m. Prahy.
celý článek
 

Jednalo se o dotacích neziskových sítí na rok 2017

17. ledna se na Úřadu vlády ČR konala letošní první schůze Výboru pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (NNO). Na programu byly úkoly plynoucí ze Státní politiky vůči NNO, připravované zákony i výsledky dotačního programu na podporu mezioborových sítích NNO.
celý článek
 

Náhradní rodinná péče pod lupou - s čím se potýká a jak stav zlepšit?

Na prosincové konferenci byly prezentovány výstupy a závěry setkání pracovníků státních institucí a neziskových organizací, které poskytují služby dětem a rodičům v náhradní rodinné péči. Setkání probíhala od března do června 2016 ve 13 krajích. Konference nabídla také dobrou praxi ve Zlínském kraji.
celý článek
 

Jak uspořádat benefici? Poradí průvodce pro Dobro-druhy

Komu a proč pomoci? Na co si dát při přípravě akce pozor? Nadace VIA vydává online průvodce, který usnadňuje dětem, mladým lidem i dalším zájemcům pořádání benefiční akce. Průvodce vychází jako součást programu Dobro-druzi, kterým Nadace VIA podporuje filantropii u dětí a mládeže.
celý článek
 

RVNNO – pozvání na setkání zástupců národních sítí a střech NNO

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace zve zástupce oborových a všeoborových národních sítí a střech NNO na společné setkání k připravovanému výzkumu zaměřenému na individuální dárcovství v prostření nestátních neziskových organizací.
celý článek
 

Dotace v sociálních službách budou vyplaceny mnohem rychleji

Ministerstvo práce a sociálních věcí výrazně zkrátilo dobu vyplácení dotace na sociální služby. V letošním roce se díky změně předpisů zrychlí výplata dotací ze státního rozpočtu. Kraje a Hlavní město Praha dostanou finanční prostředky již v lednu.
celý článek
 

Darů a veřejných sbírek se EET netýká

Povinnost vést elektronickou evidenci tržeb (EET) se bude vztahovat i na řadu neziskových organizací. Oblast účetnictví a daní je však u neziskovek v současné době už značně nepřehledná a zanedbaná, proto zde i EET vyvolává řadu otázek. Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) proto uspořádala pro své členy i další zájemce z řad neziskovek diskuzní workshop, na který přizvala zástupce Ministerstva financí, Generálního finančního ředitelství a další odborníky. Společně debatovali o povinnostech, které na neziskovky dopadnou.
celý článek
 

Ostrava nabídne výcvik pro pracovníky v sociálních službách

Akreditovaný kurz Výcvik pro pracovníky v sociálních službách v oblasti podpory lidem s duševním onemocněním je určen osobám, které již mají splněné podmínky pro výkon pracovníka v sociálních službách (dle zákona o soc. službách) a setkávají se s občany s duševním onemocněním. Plánovaná realizace kurzu je březen - červen 2017 v Ostravě. Přihlašujte se do 1. 12. 2016.
celý článek
 

Opět bude vyhlášena osobnost neziskového roku pro rok 2016

V prostoru Staroměstské radnice v Praze proběhne slavnostní vyhlášení ankety Osobnost neziskového sektoru 2016. Akci hudebně doprovodí žáci Základní umělecké školy Praha 1. Slavnostní vyhlášení bude probíhat 8. prosince od 11 do 14 hodin. Anketu pořádá Asociace nestátních neziskových organizací (ANNO ČR).
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 173 166, e-mail: nadace@neziskovky.cz