Zpravodajství

Zpravodajství

Neziskovka roku 2017: přihlašujte se do 15. září

Registrace do 5. ročníku ocenění Neziskovka roku 2017 jsou v plném proudu. Přihlášené neziskovky projdou vyhodnocením své činnosti a získají inspiraci ke zlepšení. Titul Neziskovka roku 2017 obdrží nejlépe vedené organizace ve třech kategoriích (malá, velká, střední neziskovka) a také v Ceně veřejnosti. Registrace běží do 15. září.
celý článek
 

Zúčastněte se průzkumu o budoucím vývoji organizované občanské společnosti v EU

Cílem ankety je analyzovat hlavní výzvy, kterým budou čelit občanské organizace nejen na národní, ale i na evropské úrovni. Zkoumá trendy, hnací síly změn a budoucí vyhlídky na vztahy mezi tvůrci politik a jednotlivými občanskými organizacemi jak vnitrostátně, tak i v mezinárodním měřítku. Průzkum je součástí studie, která naznačuje scénáře budoucího směřování organizací s výhledem do roku 2030 a i vy můžete přispět k objevení nových poznatků v této oblasti vyplněním krátkého dotazníku.
celý článek
 

Staňte se skvělým fundraiserem a výrazně zvyšte své příjmy

"Skvělý fundraising" lze definovat jako výrazný růst příjmů, který v průběhu několika roků zvýší příjmy a vliv organizace dvojnásobně, trojnásobně nebo dokonce čtyřnásobně. V nabídce letošní CEE Fundraising Conference v Bratislavě je i dvoudenní Premium Masterclass Great Fundraising. Osvojte si organizační kulturu, chování i vůdčí schopnosti.
celý článek
 

Neziskový sektor v roce 2016: důvěra klesá, daří se dárcovství a dobrovolnictví

Český neziskový sektor si v očích veřejnosti v minulém roce pohoršil. Vyplývá to z analýzy Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID), jejíž výsledky byly představeny 1. srpna na tiskové konferenci Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR).Takzvaný Index udržitelného rozvoje reportuje stav neziskového sektoru ve 29 evropských a asijských státech.
celý článek
 

Občanský sektor v ohrožení?

Profesionalizace občanských organizací, evropeizace, budování participační demokracie - jaké dopady mají tyhle modernizační procesy na občanský sektor? Sociolog Pavol Frič, který spolupracuje také s Institutem sociologických studií FSV UK, se společně s dalšími autory snaží najít odpovědi v publikaci "Občanský sektor v ohrožení", která vyšla v lednu tohoto roku. Jaké jsou jejich závěry?
celý článek
 

První ročník ceny Sleduj dopad! má vítěze

První ročník ceny Sleduj dopad! za nejlepší výroční zprávu zachycující společenský dopad neziskové organizace či sociálního podniku vyhrála obecně prospěšná společnost EDUin [1], na společném druhém a třetím místě se umístily organizace Green Doors [2] a Člověk v tísni [3]. Vítěze vyhlásila Ashoka Česká republika 18. 7. v rámci akce Neziskovky a byznys na jedné lodi.
celý článek
 

Hlídací psi neziskovek se sešli v Berlíně

Společně hlídají, jestli jsou neziskové organizace opravdu důvěryhodné. Zástupci monitorujících organizací z celého světa se nedávno sešli v Berlíně. Byla mezi nimi i česká Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR), která spravuje značku spolehlivosti. Podmínky pro její získání jsou ještě mnohem přísnější, než je tomu ve světě. Český dárce tak má větší jistotu, že jeho peníze jdou opravdu na dobrou věc a že s nimi nikdo neplýtvá.
celý článek
 

Občanská společnost ve východní a střední Evropě: výzvy a příležitosti

Uplynuly více než dvě dekády od pádu komunistického režimu v zemích východní Evropy. Od té doby 16 zemí CEE regionu zakusilo období intenzivní transformace, konfliktů i obnovy. Jaký dopad měly poslední události na vývoj občanské společnosti? Stáhněte si první analýzu stavu občanské společnosti, která vznikla na půdě vídeňské univerzity ve spolupráci s ERSTE Foundation.
celý článek
 

Vítězem akceleračního programu Impact First je Pekárna na Plechu

Východočeská Pekárna Na Plechu, která v Kvasinách zaměstnává pekaře a cukráře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním, zvítězila v jarním běhu akceleračního programu Impact First. Projekt zazářil mezi 8 dalšími, a získává tak finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od České spořitelny, další podporu mentora týmu a členství v síti Impact Hub.
celý článek
 

Ukažte do 30. 6., že umíte pracovat s dopadem

Přihlaste svou výroční zprávu do soutěže "Sleduj dopad!", kterou vyhlašuje Ashoka ČR ve spolupráci s iniciativou "Neziskovky a byznys na jedné lodi". O cenu za nejlepší zachycení a prezentaci měření dopadu ve výroční zprávě se mohou utkat nevládní organizace a sociální podniky do 30. června.
celý článek
 

Připojte se k Festivalu demokracie během konference Forum 2000

Letošní konference Forum 2000, která proběhne 8. - 10. října, se ponese v duchu hledání způsobů, jak posílit demokracii v nejisté době. Doprovodný program v podobě přednášek, diskuzí, výstav a dalších aktivit poběží pod hlavičkou Festivalu demokracie. Neziskové organizace se mohou připojit se svou prezentací. Přihlášky posílejte do 30. června.
celý článek
 

Hledá se Neziskovka roku 2017 - nominujte svou oblíbenou do 19. června

Nadace rozvoje občanské společnosti otevřela 5. ročník ocenění Neziskovka roku. Svou oblíbenou organizaci může veřejnost nominovat do 19. června. Neziskové organizace se samy mohou do soutěže přihlašovat až do 15. září.
celý článek
 

V Česku se jako v jedné z prvních zemí světa udělovaly ceny za udržitelnost

Paliativní péče, konec plýtvání potravinami, energeticky soběstačné stavby nebo aplikace poskytující klimatologická data rozvojovým zemím. To jsou některé z projektů, kterými Česko zlepšuje svět. Ty nejlepší byly oceněny 27. května v Černínském paláci cenami SDGs - za naplňování Cílů udržitelného rozvoje.
celý článek
 

Nejlepší aplikaci má neziskovka

Na 27. ročníku soutěžní přehlídky mobilních aplikací AppParade zvítězila na plné čáře Tichá linka. Aplikace umí přepisovat mluvený český jazyk i online tlumočit do českého znakového jazyka. Hlavní trofeje si tak odnesla obecně prospěšná společnost Tichý svět s firmou Tiché spojení.
celý článek
 

K letošnímu Give & Gain Day se připojilo na 1200 dobrovolníků z firem

1 223 dobrovolníků, 40 zapojených firem a 90 akcí - tak vypadal letošní mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day. Sedmý ročník celorepublikové akce se konal 19. května, iniciátorem je platforma Byznys pro společnost s britským partnerem Business in the Community.
celý článek
 

O prestižní Cenu Josefa Vavrouška se uchází politici, ekologové i podnikatelé

Do 21. ročníku Ceny Josefa Vavrouška, kterou uděluje Nadace Partnerství za přínos životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji, je nominováno 15 osobností. Mezi nimi například environmentalista Richard Medal, ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený nebo veterinář a aktivista Jaromír Bláha.
celý článek
 

EET se nově vyhnou neziskovky s vedlejší činností do 300 tisíc korun

Finanční správa aktualizovala metodiku elektronické evidence tržeb pro neziskové organizace. Limit pro uplatnění výjimky z povinnosti evidovat tržby z vedlejší činnosti se nově navyšuje z původních 175 tisíc korun na 300 tisíc korun. O změnách informoval ministr financí Andrej Babiš na tiskové konferenci 16. května 2017.
celý článek
 

Zákon o sociálním podnikání jde do finále

15. května vláda schválila věcný záměr zákona o sociálním podnikáním. Zákon má legislativně vymezit pojem sociální podnikání a upravit činnost těchto podniků. Získání statusu sociálního podniku má firmám s alespoň 30 % zaměstnanců ze znevýhodněných podmínek přinést jasné výhody.
celý článek
 

Děti na cestě k finanční gramotnosti

Mnoho dětí má už v průběhu 1. stupně ZŠ možnost nakládat s financemi. Starší žáci a studenti SŠ jsou často konfrontováni se situací vyrovnávat se ostatním. Důsledkem bývají neuvážená finanční rozhodnutí, která mnohdy negativně ovlivňují vstup do dospělosti. REMEDIUM Praha nyní přichází se sérií videí, jejich cílem je zvýšení finanční gramotnosti u dětí.
celý článek
 

Ceny SDGs: Hlasujte pro nejlepší projekty, které mění svět

Zvolte vítěze Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které se letos vůbec poprvé uděluje v ČR. Cílem je rozšířit povědomí o Cílech udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a motivovat firmy, neziskové organizace, veřejnou správu i širokou veřejnost k začlenění udržitelnosti do každodenního života.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 173 166, e-mail: nadace@neziskovky.cz