Zpravodajství

Zpravodajství

Jak Češi podporují dobročinné projekty?

Češi umí být solidární. Dlouhodobě podporují obecně prospěšné projekty, ať už jde o humanitární organizace, dětské domovy nebo opuštěná zvířata. Více než 90 % lidí už někdy přispělo. Ukazují to aktuální výsledky výzkumu na téma Češi a jejich přispívání na veřejně prospěšné aktivity, který provedla společnost Insight Lab na reprezentativním vzorku internetové populace.
celý článek
 

Hour of Code: zapojte se v prosinci do výuky základů programování

Hour of Code = Hodina kódu je celosvětový hodinový úvod do informatiky, kterého se každý rok účastní desítky milionů lidí po celém světě. Cílem je během jedné hodiny přiblížit zájemcům programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Za hodinou kódu stojí organizace Code.org. Právě teď můžete Hodinu kódu pod jejich hlavičkou uspořádat i vy.
celý článek
 

Neziskovka roku zná letošní vítěze

Malou Neziskovkou roku je Celé Česko čte dětem, o.p.s., v kategorii středních neziskovek zvítězil Domácí hospic Vysočina, o.p.s. a velkou Neziskovkou roku se stal ACORUS, z.ú. Srdce veřejnosti si získal Domácí hospic Vysočina, o.p.s. Ocenění NEZISKOVKA ROKU udělovala už popáté Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), slavnostní vyhlášení proběhlo 28. 11. v Divadle Archa.
celý článek
 

Závěťový fundraising očima Patricka Hafnera už tento čtvrtek

Ve čtvrtek 23. 11. vystoupí v Praze Patrick Hafner z rakouské organizace Světlo pro svět. Během dopoledního workshopu “My last will – a sustainable way to support a charitable cause” představí možnosti závěťového fundraisingu. Workshop organizuje Koalice Za snadné dárcovství se svou kampaní Závěť pomáhá. Workshop proběhne v angličtině, účast je po registraci zdarma.
celý článek
 

CF Hero: aplikace, která nejen během Giving Tuesday pomůže lidem bez dechu

Do mezinárodního dne dárcovství a dobrovolnictví Giving Tuesday, který oslavíme 28. 11., se zapojí například Nadace Vodafone se zaměstnanci Vodafone, a to kampaní #bezdechu. Společně s Klubem nemocných cystickou fibrózou chtějí dokončit mobilního kouče a trenéra - aplikaci CF Hero. Částku vybranou do 28. 11. na on-line dárcovské platformě Darujme.cz Nadace Vodafone zdvojnásobí.
celý článek
 

Jak žít plnohodnotně Život bez bariér?

Chcete se dozvědět jak se dá aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? A také jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Odpovědi na otázky najdete na výstavě Život bez bariér, která probíhá 10. - 12. 11. v Ostravě.
celý článek
 

Odstartovala komunikační kampaň ke Giving Tuesday - zapojte se také!

Česká republika bude 28. listopadu již druhým rokem oslavovat Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství. Na tiskové konferenci, která se konala 1. 11. v Impact Hubu v Praze, odstartovala komunikační kampaň na podporu dárcovství v Česku. Z výzkumu společnosti Ipsos vychází, že se do Giving Tuesday hodlá letos zapojit téměř čtvrtina Čechů.
celý článek
 

Mission impactable právě začíná. Přihlaste se do programu Impact Academy: Ukaž změnu!

Zbrusu nový transformačně vzdělávací program Impact Academy: Ukaž změnu otevírá přihlašování. Je určen neziskovým a příspěvkovým organizacím nebo sociálním podnikům, jejichž cílem je dosáhnout co největšího pozitivního dopadu na svou cílovou skupinu. Přihlášky podávejte do 10. 11. 2017.
celý článek
 

9. 11. proběhne Konferenční den neziskových organizací

Ve čtvrtek 9. listopadu se v Praze koná Konferenční den neziskových organizací. Ten zaštiťuje odborné konference NEZISKOVÝ SEKTOR V ROCE 2018 a TRANSPARENTNÍ LOBBING. Obou konferencí se zúčastní v aktivních i pasivních rolích zástupci státní správy, jednotlivých neziskových organizací, odborníci i politici. Pro účast je nutná registrace na webu pořadatele.
celý článek
 

Via Bona 2018 - nominujte hrdiny z vašeho okolí, kteří si zaslouží být vidět

Znáte někoho, kdo nezištně pomáhá druhým? Daruje peníze pro dobrou věc? Inspiruje svou dobročinností další? Má z pomoci druhým radost? Nadace Via již jednadvacátým rokem hledá příběhy těch, kteří přispívají ke zlepšení života ostatních a darují svůj čas, energii, peníze nebo zkušenosti pro dobrou věc. Právě teď můžete nominovat neznámé hrdiny v 5 kategoriích ceny Via Bona 2018.
celý článek
 

Přijďte zjistit víc o Giving Tuesday - největším svátku dárcovství

Ve středu 1. 11. od 10 hodin proběhne v Impact Hubu v Praze na Smíchově tisková konference k zahájení komunikační kampaně Giving Tuesday. Na konferenci vystoupí zástupci Asociace společenské odpovědnosti, která svátek v ČR zaštiťuje, dále investorka Silke Horáková nebo Tomáš Macků z IPSOS. Spisovatelka a ambasadorka Giving Tuesday Barbara Nesvadbová odhalí veřejnosti svou vlastní dárcovskou výzvu.
celý článek
 

Fulbright-Masarykovo stipendium na cestu do USA pro neziskovky

Fulbright-Masarykovo stipendium je určeno zástupcům neziskového sektoru v ČR ke studijnímu pobytu v USA. Cílem je podpořit rozvoj neziskového sektoru v ČR, obohatit kontakty mezi českými a americkými NNO a získat další znalosti a zkušenosti ze země, kde je neziskový sektor tradičně velmi silný a dobře fungující. Termín podání přihlášky je 1. listopadu 2017.
celý článek
 

Vyzkoušejte design sprint a dotáhněte svůj projekt do konce

Rádi byste spustili smysluplný projekt nebo službu, ale zasekli jste se na místě a nedaří se vám s vývojem pohnout? Vyzkoušejte design sprint - nejrychlejší cestu k cíli. V Pábení.cz se rozhodli pětidenní design sprint věnovat jedné neziskovce nebo start upu. O svém zájmu a motivaci jim dejte vědět do konce října.
celý článek
 

Získejte nový web zdarma od BARTON STUDIO! Přihlášky do 15. října

Plzeňští weboví mágové se na podzim chystají propojit mladé talenty a smysluplné projekty. Společně se studenty z VOŠ a SPŠE Plzeň připraví pro vybranou neziskovou organizaci zbrusu nový web. Výherce získá moderní a funkční webovou prezentaci. Přihlaste svou neziskovou organizaci do 15. 10. 2017.
celý článek
 

Jak uspět ve fundraisingu? Poradí Marlene Stjernholm

Už v úterý 10. října vystoupí ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí nezávislá americká konzultantka Marlene Stjernholm. Marlene zkoumala a publikovala osvědčené fundraisingové praktiky pro ziskové a neziskové organizace.
celý článek
 

Akcelerační program Social Impact Award odhalil vítěze

Letošní 3. říjen patřil společensky prospěšným projektům. V prostorách pražského Impact Hubu byl slavnostně zakončen 6. ročník akceleračního programu Social Impact Award. Ze 40 přihlášených dostalo 10 projektů šanci projít sérií workshopů, mentoringu a konzultací a na stupně vítězů se nyní postavily ty nejúspěšnější - Centrum Terapie Autismu, Hero Clan a Nejčr.
celý článek
 

Ride a tiger! Umění úspěšného fundraisingu odhalí říjnová konference

„Fundraising je jako jízda na hřbetě padajícího tygra. Anebo surfování na velké vlně,“ říká Tomáš Vyhnálek z Člověka v tísni, jeden z nejúspěšnějších fundraiserů našeho regionu. „Udělej to správně hned napoprvé!" doplňuje Tony Myers své motto, které zaznělo už na pěti kontinentech. Oba vystoupí na mezinárodní fundraisingové konferenci, která proběhne 10. – 13. října v Bratislavě. Proč byste tam neměli chybět?
celý článek
 

Přijďte zdarma na workshop a prakticky se zapojte do Giving Tuesday

Již šestým rokem se po celém světě slaví #GivingTuesday, největší svátek dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Během minulého roku se do oslav zapojilo více než 50 000 organizací z 98 zemí světa, ať už finanční podporou potřebným, dobrovolnictvím nebo charitativní kampaní na sociální téma. Přihlaste se na praktický workshop do středy 27. 10.
celý článek
 

Zavítejte do Vídně na říjnovou konferenci o dobrovolnictví v Evropě

Zúčastněte se konference o aktuálních otázkách z oblasti dobrovolnictví, která se bude konat 5.- 6. října ve Vídni. U příležitosti 5. výročí rakouského zákona o dobrovolnictví ji pořádá Spolkové ministerstvo práce, sociálních věcí a ochrany spotřebitelů ve spolupráci s Evropským Dobrovolnickým Centrem.
celý článek
 

Přežijí nevládní organizace rok 2020?

Asociace nestátních neziskových organizací ČR ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Magistrátem hlavního města Praha
si Vás dovoluje pozvat na 10. všeoborovou konferenci NNO: "PŘEŽIJÍ NEVLÁDNÍ ORGANIZACE ROK 2020?"Konference se koná 11. - 12. září v Praze.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz