Zpravodajství

Zpravodajství

Liga otevřených mužů otevře výcvik pro odborníky, kteří pracují s násilnými osobami

Výcvik je akreditován MPSV a je určen (nejen) pro sociální pracovníky, psychology, psychiatry, terapeuty, probační úředníky a lektory.
celý článek
 

BALÍČEK PROTIPŘEDSUDKOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

Portus Praha, z.ú. pořádá kurzy pro zaměstnance neziskových organizací.
Kurzy jsou akreditovány MPSV.
celý článek
 

Kdo se přihlásí o 200 000 korun?

Poslední týden zbývá do termínu, kdy se mohou neziskovky ucházet o Cenu Rafael Nadace Vodafone, spojenou s odměnou 200 000 korun. Vloni cenu získala Česká asociace paraplegiků – CZEPA za projekt VozejkMap. Letošní vítěz musí přihlásit takové řešení, které inovativně využívá informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením.
celý článek
 

Školím se, školíš se, školíme se!

Společnosti, pohybující se v oblasti informačních technologií, prožívají v posledních dvou dekádách mimořádně dynamické období. Udržet konkurenceschopnost na trhu mohou pouze ty, které využívají nejnovější technologie, pozorně sledují aktuální trendy vývoje v oboru a trvale rozvíjejí dovednost svých zaměstnanců a zvyšují jejich kvalifikaci.
celý článek
 

V Senátu se hovořilo o potřebách celoživotního vzdělávání

V Senátu byla zahájena konference o celoživotním vzdělávání. Jejím tématem bude letos i blok zaměřený na přípravu na stárnutí zaměstnanců ve firmách.
celý článek
 

„Syndrom CAN v praxi a podpora mezioborové spolupráce při jeho řešení“

ACADEMIA IREAS pořádá kurzy pro pracovníky OSPOD a pro pracovníky krizových center a nízkoprahových zařízení pro děti a mládež v Plzeňském kraji.
celý článek
 

I. ročník BURZY PRÁCE PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Úřad práce ČR - kontaktní pracoviště Rokycany bude na základě zájmu svých klientů - osob se zdravotním postižením pořádá

<b> I. ročník BURZY PRÁCE PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM </b>
celý článek
 

Výzva SozialMarie 2016 – šance ještě do 26. ledna

Ještě do 26. ledna 2016, 23:55 hodin, je možné přihlásit se do soutěže o nejstarší evropskou cenu za výjimečné sociální inovace SozialMarie 2016.
celý článek
 

MENTORING CHCIPOMOCI.INFO

Věděli jste, že mnoho studentů má zájem uplatnit se v neziskovém sektoru? A právě vy jste odborníky, které hledají, aby mohli svou profesní cestu uskutečnit. Role mentora pro Vás představuje šanci, jak pomáhat mladší generaci a předat zkušenosti někomu, kdo je potřebuje a navíc může díky Vámi podané ruce jednou vše vrátit Vaší organizaci.
celý článek
 

Obdarujte ty, kteří pomáhají jiným

Vánoční svátky jsou spojené s obdarováváním blízkých a lidé také častěji přispívají na dobročinné aktivity neziskových organizací. Pro ty dárce, kteří chtějí mít jistotu, že jejich peněžní dar bude správně použitý, stačí hledat neziskovky, které jsou držiteli Značky spolehlivosti. Jejich seznam lidé naleznou na webových stránkách Značky.
celý článek
 

Zapojte se do Burzy filantropie

V březnu 2016 se v Benešově u Prahy uskuteční historicky první středočeská Burza filantropie. Jedná se fakticky o „Den D“, jak jej známe z pořadu České televize, kde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů. Místo začínajících podnikatelů se prezentujete vy s projekty, na které chcete získat materiální, finanční nebo lidské zdroje. Na druhé straně pak jsou zástupci firem a místní samosprávy v roli donátorů.
celý článek
 

Pozvánka na minikonferenci

Tématem konference, kterou pořádá společnost Czech DEX, s.r.o. 23. října v Praze, je „(Ne)zaměstnanost mladých do 30 let, aktuální inspirační projekty a největší výzvy v práci s touto cílovou skupinou“. Přihlašování je možné do 21. 10. do 16 hodin.
celý článek
 

Pozvánka na workshop ČT - Komunikace s médii

Česká televize zve neziskové organizace na již čtvrtý workshop pod hlavičkou projektu ČT podporuje. Workshop nabízí možnost nechat se inspirovat zkušenostmi a praktickými dovednostmi profesionálů, kteří působí v České televizi a sami mají chuť pracovat pro dobrou věc. Účast na kurzu je bezplatná.
celý článek
 

Neziskovka roku 2015 představuje 15 semifinalistů. Hlasujte pro svého favorita v Ceně veřejnosti

Od 1. října do 31. října 2015 se může každý zapojit do rozhodování o vítězi Ceny veřejnosti v ocenění Neziskovka roku 2015. Na stránkách www.neziskovkaroku.cz si lze vybrat z 15 semifinalistů letošního ročníku až tři neziskovky, kterým chcete dát svůj hlas.
celý článek
 

Nadace VIA představuje filantropické příběhy, které mění Českou republiku

Prestižní cena za filantropii VIA BONA zná finalisty letošního 18. ročníku - nezávislé poroty vybraly v každé ze sedmi kategorií tři finalisty. V letošním roce jsou součástí ceny dvě novinky – cena za dar ze závěti a hlasování veřejnosti. Vítězové budou vyhlášeni v úterý 6. října na slavnostním večeru v Kaiserštejnském paláci, akce proběhne pod záštitou velvyslance USA.
celý článek
 

Školy se mohou začít přihlašovat do programů JA Czech

JA Czech, česká kancelář mezinárodní vzdělávací neziskové organizace, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, otevřela přihlášky pro základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy do svých programů pro školní rok 2015/16. K dispozici jsou i školení pro vyučující. Během loňského školního roku se programů JA Czech zúčastnilo přes 11 000 žáků a studentů z desítek škol z celé České republiky. Nový školní rok je již 23. rokem činnosti JA Czech u nás.
celý článek
 

Poradna Světa neziskovek: Jak je to se zveřejňovací povinností spolků?

Má spolek povinnost zveřejňovat každoročně výsledky hospodaření ve sbírce listin? Jaké má případně další zveřejňovací povinnosti, jak je sankcionováno jejich porušení a komu se porušení této povinnosti oznamuje?
celý článek
 

Evropské dny handicapu 2015: konference, jarmark i slavnostní večer

Akce a projekty, které odolají času a získají renomé za hranicemi České republiky, stojí vždy za pozornost. Ostrava má to štěstí, že už třiadvacet let hostí Evropské dny handicapu. Unikátní mezinárodní setkání reflektuje aktuální situaci v oblasti sociální péče, zdravotnictví a vzdělávání dětí, mládeže a dospělých s handicapem. Lékaři, pedagogové, sociální pracovníci a další specialisté do moravskoslezské metropole letos přicestují v týdnu od 5. do 8. října.
celý článek
 

Pozvánka k účasti na veletrhu PAMÁTKY 2015

Záleží Vám na obnově kulturního dědictví? Ať už se jedná o kulturní památku, obnovu starých řemesel a tradic, či obnovu strojů a další, máte šanci využít příležitosti a seznámit okolí se svou činností na veletrhu PAMÁTKY. Mezioborový veletrh se uskuteční v Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti v Holešovicích ve dnech 22. – 23. října 2015.
celý článek
 

Evropské dny handicapu - již podesáté bude nevšední činy lidí oceňovat Křišťálový kamínek

Asociace TRIGON vyhlašuje v rámci XXIII. ročníku Evropských dnů handicapu už podesáté prestižní ocenění Křišťálový kamínek. Tímto oceněním chce vyzdvihnout mimořádné činy lidí
s handicapem a zároveň poděkovat těm, kteří problematice dětí, mládeže i dospělých s postižením věnují svůj čas a energii.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz, Malé náměstí 12, 110 00 Praha 1, tel.: 224 239 876, e-mail: neziskovky@neziskovky.cz