Zpravodajství

Zpravodajství

Dotazníkové šetření YouSEE na téma sociálního podnikání

Dotazník vznikl v rámci projektu Young Social Enterprises with Young Entrepreneurs, který je realizován za podpory programu ERASMUS+ a probíhá současně i v dalších zemích EU. Na základě výstupů z dotazníkového šetření vzniknou výukové materiály, které budou reflektovat získaná data, a dále budou pořádány veřejné přednášky/semináře.
celý článek
 

Italská Palmová riviéra v září pro seniory za skvělou cenu

<p> <strong> Nezisková organizace Senior fitnes tímto oslovuje ostatní neziskové organizace s nabídkou zájezdu do slunné Itálie za cenu již od 4 200 Kč pro jejich klienty od 50+. </strong> </p>
celý článek
 

Zachování stávající ochrany přírody Natura 2000 - výzva k podpoře

Krušnohorská rašeliniště nebo rybníky na Třeboňsku, vydry či orchidejové louky. To vše (a mnohem více) u nás pomáhají chránit evropská pravidla, jež utvářejí soustavu ochrany přírody Natura 2000. Díky nim v Česku přibývají nové přírodní rezervace, lépe pečujeme o hnízdiště ptáků a do naší krajiny se vracejí vzácná zvířata. Evropští komisaři uvažují, že ochranu přírody razantně oslabí. Občané mají možnost se k plánovaným změnám do 24. 7. vyjádřit.
celý článek
 

Pozvánka na tiskovou konferenci: Značka spolehlivosti pro neziskové organizace

Rada kvality České republiky, Řídící výbor Programu Česká kvalita a Asociace veřejně prospěšných organizací ČR si Vás dovolují pozvat na tiskovou konferenci, na které bude představena nová značka v Programu Česká kvalita – “Spolehlivá veřejně prospěšná organizace”. Tato značka spolehlivosti je zárukou pro dárce, že její držitel nezneužívá věnované peníze na nekalé účely.
celý článek
 

Nadace Sirius vyhlašuje grantové řízení pro rok 2015

<p>tématem grantového řízení je: <strong>Podpora mladistvých při vstupu do samostatného života z náhradní péče</strong>.</p>
celý článek
 

Workshop ČSOB Nadačního programu vzdělání

Letošní novinkou ČSOB Nadačního programu vzdělání je druhé kolo, které se bude věnovat tématu bezpečnost v online prostředí. ČSOB podpoří vybrané projekty celkovou částkou až 1 000 000 Kč.
celý článek
 

Mladí lidé mohou do pátku požádat o grant na svoje aktivity

Nadace Vodafone rozděluje peníze mladým lidem, kteří organizují akce pro veřejnost nebo jakkoli zlepšují život ve svém okolí. Projekty mladých lidí, které získají podporu od veřejnosti pomocí crowdfundingu, dostanou od nadace celkem až 2,5 milionu korun. Přihlášky lze posílat do pátku 28. května 2015.
celý článek
 

Projekt na podporu kvality neformálního vzdělávání vyvrcholí v květnu závěrečnou konferencí

V současné době nabývá na významu úloha neformálního a celoživotního vzdělávání. Tento trend je patrný nejen u nás, ale i v okolních státech Evropské unie. Na tuto problematiku se zaměřil také Národní institut pro další vzdělávání, když ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy realizoval Individuální projekt národní „K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání“. Projektové aktivity skončí v červnu 2015.
celý článek
 

Nadační fond Hyundai vyhlašuje otevřené grantové kolo pro rok 2015 pro projekty realizované na území okresů Nový Jičín, Frýdek Místek a Karviná

Uzávěrka pro předkládání žádostí byla prodloužena do 30. 4. 2015.

Nadační fond Hyundai vyhlašuje otevřené grantové kolo pro rok 2015, které administruje Nadace Open Society Fund Praha.
celý článek
 

Možná spolupráce se zaměstnavateli prostřednictvím regionálních individuálních projektů ÚP ČR – krajské pobočky pro hlavní město Praha cílené na podporu uchazečů/absolventů v Praze

Regionální individuální projekty zaměřené na cílovou skupinu absolventů ve věku od 18 do 30 let, realizované Úřadem práce ČR – krajskou pobočkou pro hlavní město Prahu, zajistily k dnešnímu dni pracovní praxi již 331 mladým uchazečům o zaměstnání.
celý článek
 

Kompetenční přístup v neformálním vzdělávání – šance pro děti a mládež

Škola je významné kolbiště pro život člověka, stále více však roste význam neformálních vzdělávacích aktivit pro děti a mládež, kde individuální přístup není pouze fráze, kde je naplňována touha po uznání, pochvale a úspěšnými mohou být i ti, kteří ve škole prospívají hůře.
celý článek
 

Požádejte o grant na projekt neformálního vzdělávání v programu Erasmus+ mládež!

Rádi byste vyjeli jako dobrovolník do zahraničí? Nebo pracujete v neziskové organizaci a chtěli byste získat grant pro podporu projektu zaměřeného na oblast neformálního mimoškolního vzdělávání mládeže? Právě teď je ta nejlepší příležitost! Nejbližší uzávěrka výzvy pro předkládání žádostí o grant v programu Erasmus+ mládež je 30. dubna 2015.
celý článek
 

Pracovní portál nejen pro neslyšící - pozvánka na konferenci

Zajímáte se o pracovní uplatnění a zaměstnávání neslyšících? Hledáte neslyšícího zaměstnance? Jste neslyšící a hledáte práci? Tichý svět Vás zve na krajskou konferenci na téma Pracovní portál nejen pro neslyšící.
celý článek
 

ORBIS PICTUS PLAY - Nabídka k převzetí interaktivního výstavního projektu

Výstavy spojené s projektem ORBIS PICTUS PLAY, které umělecky koncipuje Petr Nikl, navštívilo po celém světě více než 2,6 milionu návštěvníků. Autoři projektu nyní hledají následovníka a pokračovatele v organizaci těchto úspěšných výstav.
celý článek
 

Finišuje projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci realizovalo občanské sdružení Amelie jako první svého druhu v České Republice. Projekt byl určen lidem žijícím ve Středočeském kraji, jejichž nemoc ustoupila, pobírají invalidní důchod a mají potíže s nalezením zaměstnání.
celý článek
 

Den pro neziskové organizace 2015

Ve středu 15. 4. 2015 proběhne již sedmý ročník vzdělávací akce Den pro neziskové organizace, kterou pořádá společnost Microsoft a Sdružení VIA v rámci programu TechSoup Česká republika. A opět se máte na co těšit!
celý článek
 

Evropa hrou - Evropské projektové dny 2015

Cílem Evropských projektových dnů na téma „Evropy hrou“ je regionální podpora organizací v zapojení do programu Erasmus+. Evropské projektové dny jsou soutěží nejlepších návrhů, informace o soutěži jsou šířeny ve spolupráci s Krajskými úřady a dalšími regionálními partnery.
celý článek
 

Adventní koncerty

Česká televize vyhlašuje výběrové řízení na příspěvky z 25. ročníku Adventních koncertů, které se uskuteční v prosinci 2015. Kompletně vypracované projekty s žádostí je možné zasílat nejpozději do 30. dubna 2015.
celý článek
 

Pozvánka na Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Univerzita Karlova Vám nabízí možnost zúčastnit se Festivalu absolventů a Dne celoživotního vzdělávání. Akce se bude konat v sobotu 11. dubna v prostorách Karolina (Ovocný trh 3, Praha 1 Staré město) od 10 do 17 hodin. Vítáni jsou všichni zájemci od 3 do 99 let.
celý článek
 

AVPO ČR: Darujte peníze s větší jistotou

Chcete darovat část vašich peněz některé z neziskovek? Nevíte, pro kterou se rozhodnout? Jak poznat, že vámi svěřené peníze půjdou opravdu na daný účel? Značku spolehlivosti mají nově i neziskové organizace. Označení „Spolehlivá veřejně prospěšná organizace“, obdrží pouze neziskové organizace, které prošly důkladným hodnocením. Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) představí v průběhu následujících dvou měsíců značku spolehlivosti zástupcům firem i neziskových organizací ve všech čtrnácti krajských městech ČR. Vstup na setkání je zdarma.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz