Zpravodajství

Zpravodajství

Jak získat finance a lépe komunikovat? Přihlaste se do Modré akademie

ČSOB již počtvrté otevře Modrou akademii, ve které rozvíjí neziskové organizace pomocí sérií workshopů, individuálních odborných konzultací a koučování. Podpořeno bude až 20 organizací, absolventi navíc mohou získat podporu až 50 000 Kč na další rozvoj a profesionalizaci. Účast v programu je zdarma. Přihlášky zasílejte do 28. února 2017.
celý článek
 

Publikace Fond pro nestátní neziskové organizace 2009–2014 je na světě!

Fond pro nestátní neziskové organizace je součástí Finančního mechanismu EHP a Norské fondy 2009–2014, prostřednictvím kterého se donorské země – Norsko, Lichtenštejnsko a Island – podílí na snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru.
celý článek
 

Veletrh veřejných vysokých škol už zítra

2. února 2017 se v prostorách historické budovy Karolina Univerzity Karlovy uskuteční Veletrh pražských veřejných vysokých škol. Zájemci o studium v Praze na něm naleznou studijní nabídku bakalářských a magisterských studijních oborů 8 škol (UK, VŠE, ČVUT, ČZU, VŠCHT, AMU, AVU, UMPRUM). Vstup je zdarma.
celý článek
 

Z jakých zdrojů byly financovány neziskovky v roce 2015?

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace zveřejnila Rozbor financování nestátních neziskových organizací z veřejných rozpočtů za rok 2015. Dokument mapuje částky, kterými činnost NNO ze svých rozpočtů podpořily stát a státní fondy, jednotlivé kraje a obce, včetně hl. m. Prahy.
celý článek
 

Jednalo se o dotacích neziskových sítí na rok 2017

17. ledna se na Úřadu vlády ČR konala letošní první schůze Výboru pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (NNO). Na programu byly úkoly plynoucí ze Státní politiky vůči NNO, připravované zákony i výsledky dotačního programu na podporu mezioborových sítích NNO.
celý článek
 

Náhradní rodinná péče pod lupou - s čím se potýká a jak stav zlepšit?

Na prosincové konferenci byly prezentovány výstupy a závěry setkání pracovníků státních institucí a neziskových organizací, které poskytují služby dětem a rodičům v náhradní rodinné péči. Setkání probíhala od března do června 2016 ve 13 krajích. Konference nabídla také dobrou praxi ve Zlínském kraji.
celý článek
 

Jak uspořádat benefici? Poradí průvodce pro Dobro-druhy

Komu a proč pomoci? Na co si dát při přípravě akce pozor? Nadace VIA vydává online průvodce, který usnadňuje dětem, mladým lidem i dalším zájemcům pořádání benefiční akce. Průvodce vychází jako součást programu Dobro-druzi, kterým Nadace VIA podporuje filantropii u dětí a mládeže.
celý článek
 

RVNNO – pozvání na setkání zástupců národních sítí a střech NNO

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace zve zástupce oborových a všeoborových národních sítí a střech NNO na společné setkání k připravovanému výzkumu zaměřenému na individuální dárcovství v prostření nestátních neziskových organizací.
celý článek
 

Dotace v sociálních službách budou vyplaceny mnohem rychleji

Ministerstvo práce a sociálních věcí výrazně zkrátilo dobu vyplácení dotace na sociální služby. V letošním roce se díky změně předpisů zrychlí výplata dotací ze státního rozpočtu. Kraje a Hlavní město Praha dostanou finanční prostředky již v lednu.
celý článek
 

Darů a veřejných sbírek se EET netýká

Povinnost vést elektronickou evidenci tržeb (EET) se bude vztahovat i na řadu neziskových organizací. Oblast účetnictví a daní je však u neziskovek v současné době už značně nepřehledná a zanedbaná, proto zde i EET vyvolává řadu otázek. Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) proto uspořádala pro své členy i další zájemce z řad neziskovek diskuzní workshop, na který přizvala zástupce Ministerstva financí, Generálního finančního ředitelství a další odborníky. Společně debatovali o povinnostech, které na neziskovky dopadnou.
celý článek
 

Ostrava nabídne výcvik pro pracovníky v sociálních službách

Akreditovaný kurz Výcvik pro pracovníky v sociálních službách v oblasti podpory lidem s duševním onemocněním je určen osobám, které již mají splněné podmínky pro výkon pracovníka v sociálních službách (dle zákona o soc. službách) a setkávají se s občany s duševním onemocněním. Plánovaná realizace kurzu je březen - červen 2017 v Ostravě. Přihlašujte se do 1. 12. 2016.
celý článek
 

Opět bude vyhlášena osobnost neziskového roku pro rok 2016

V prostoru Staroměstské radnice v Praze proběhne slavnostní vyhlášení ankety Osobnost neziskového sektoru 2016. Akci hudebně doprovodí žáci Základní umělecké školy Praha 1. Slavnostní vyhlášení bude probíhat 8. prosince od 11 do 14 hodin. Anketu pořádá Asociace nestátních neziskových organizací (ANNO ČR).
celý článek
 

Univerzita Karlova bude opět na dosah

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Chcete se dozvědět, co vše můžete na UK studovat a jak se nejlépe připravit na přijímací zkoušky? Nebo se chcete jen podívat, jak to na UK chodí? Pak navštivte INFORMAČNÍ DEN UK na pražském Albertově, už 12. listopadu 2016.
celý článek
 

GivingTuesday, svátek dárcovství, poprvé také v Česku

Letos se vůbec poprvé podařilo prostřednictvím Asociace společenské odpovědnosti uvést mezinárodní svátek dárcovství, takzvaný GivingTuesday, také do České republiky. V úterý 29. listopadu se mohou firmy, neziskové organizace, školy, rodiny či jednotlivci připojit k této dobrovolné dobročinné aktivitě a darovat svou podporu, čas či finanční částku potřebným.
celý článek
 

UP! 2016: Inspirujte se udržitelným podnikáním v praxi

Jaké jsou nové trendy v CSR praxi firem? Jak jsme na tom v Česku oproti zbytku Evropy? Kam směřuje odpovědné podnikání? Přijďte se inspirovat na konferenci UP!2016. Pořadatelem je mediální dům Economia a platforma Byznys pro společnost. Akce proběhne 9. 11. v La Fabrice v Praze.
celý článek
 

Přijďte se informovat o výzvě č. 21 OP Praha - pól růstu ČR

Magistrát hl. města Prahy pořádá 23. 11. informační seminář pro žadatele výzvy č. 21. Výzva je zaměřena na Zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím posílení inkluze v multikulturní společnosti. Příjemci grantové podpory jsou i nestátní neziskové organizace.
celý článek
 

Národní setkání k podpoře aktivního a autonomního života seniorů

Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v České republice (EAPN ČR, z.s.) Vás srdečně zve na Národní setkání k podpoře aktivního a autonomního života seniorů, které se koná v úterý 8. listopadu 2016 od 10.00 do 15.00 hodin v zasedacím sále v přízemí Diecézní charity Brno, třída Kpt. Jaroše 9.
celý článek
 

Rada vlády pro NNO diskutovala také o dobrovolnictví

18. října zasedala již potřetí v tomto roce Rada vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO). Na programu byl mimo jiné Rozbor financování NNO z veřejných rozpočtů v roce 2015 či příprava zákona o dobrovolnictví. Po zasedání poskytla rozhovor tajemnice RNNO Hana Frištenská - podívejte se na záznam ČT24.
celý článek
 

Hlasujte pro svoji NEZISKOVKU ROKU!

Čtvrtý ročník nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU pro neziskové organizace jde do finále. Cena se uděluje ve třech kategoriích – malá, střední a velká organizace. Zvláštní pozornost je věnována Ceně veřejnosti - hlasujte pro svoji NEZISKOVKU ROKU i vy! Možnost máte prostřednictvím stránek www.neziskovkaroku.cz do 21. 11. 2016.
celý článek
 

Připojte se k mezinárodnímu svátku dárcovství

V úterý 29. listopadu se Česká republika poprvé zařadí po bok dalších zemí, kde už svátek dárcovství oslavují. K celosvětové inicativě #GivingTuesday se můžete připojit i vy! Nevíte, jak na to? Přijďte 1. 11. na seminář do Amerického centra. Pořádá ho Asociace společenské odpovědnosti. Registrujte se do 28. října, účast je zdarma.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz