Zpravodajství

Zpravodajství

Získejte International Achievement Award - přihlášování jen do 12. dubna!

Znáte nějaký úspěšný projekt podporující mezikulturní dialog? Nebo jste vy sami jeho strůjcem? Nenechte si ujít soutěž Intercultural Achievement Award, kterou tradičně vyhlašuje Spolkové ministerstvo pro Evropu, integraci a zahraničí Rakouské republiky. Přihlašovat se mohou neziskové organizace také z ČR. Přihlášky posílejte do 12.4.2017.
celý článek
 

Když chcete peníze, nežádejte peníze

Tak se jmenuje jeden z workshopů Slovensko-české konference o fundraisingu, ve kterém vám Dobrý anjel představí kampaně, které nebyly zaměřené na získávání finančních prostředků, ale nakonec se právě v tomhle ukázaly jako nejúspěšnější. Konference o fundraisingu s podtitulem „Peníze z nebe nikomu nepadají“ se v novém formátu koná 19. května 2017 v Bratislavě.
celý článek
 

Černé skládky zmizí z veřejného prostoru

„Musíme to uklidit“, tak zní motto velkého jarního úklidu, který proběhne v sobotu, 8. dubna 2017 po celé republice. Letošní ročník podpoří Národní program Životního prostředí zaměřený na environmentální vzdělávání. Cílem akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, není jen odstranění nepořádku a černých skládek, důležitější částí celého projektu je prevence jejich vzniku.
celý článek
 

Planeta tuto sobotu ve 20.30 opět na hodinu zhasne

Neviditelná Petřínská rozhledna v Praze, schované jihlavské památky, anebo potemnělé žatecké ulice, i tak vyjádřily v minulých letech jednotlivá města podporu celosvětovému happeningu Hodina Země. Přidat se k akci Hodina země můžete už tuto sobotu i vy.
celý článek
 

SozialMarie 2017: Nejlepší sociálně inovativní projekty podle veřejnosti

Cenu veřejnosti SozialMarie 2017 letos obdržely výjimečné inovační projekty, které se snaží odpovědět na aktuální společenské výzvy. Vítězové získali tříminutové image-video ke svým projektům. Z České republiky u veřejnosti zabodoval projekt Hajného metoda, který přináší alternativní přístup k výuce matematiky.
celý článek
 

AVPO ČR se vyjádřila k vládnímu návrhu zákona o statusu veřejné prospěšnosti

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky schválila dne 14. 3. 2017 v prvním čtení vládní návrh zákona o statusu veřejné prospěšnosti. Návrh byl poslancům předložen ve stejné podobě, v jaké jej Asociace veřejně prospěšných organizací ČR i řada dalších neziskových organizacích odmítla již v září 2016.
celý článek
 

Zapojte se do výzkumu individuálního dárcovství v ČR

Sekretariát Rady vlády pro nestátní neziskové organizace ve spolupráci s doc. PhDr. Pavolem Fričem, Ph.D. z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze spustil dotazníkové šetření, jehož cílem je zjistit,jaký význam a strukturu má individuální dárcovství v životě českých nestátních neziskových organizací.
celý článek
 

Zkuste pracovat Projektově, doporučuje Celé Česko čte dětem

Přesto, že Celé Česko čte dětem stojí za celorepublikově známými projekty, tahle neziskovka pracuje jen ve 3 – 4 lidech. Aby vše plynule zvládali, bylo nutné otevřít se jisté míře profesionalizace. Jaké digitální nástroje vyzkoušeli? Co se jim osvědčilo pro zlepšení každodenní činnosti? A proč byste to měli zkusit taky?
celý článek
 

Microsoft Den pro neziskové organizace dnes otevírá registrace, kapacita omezena

Přijďte načerpat inspiraci a dozvědět se novinky týkající se cloudových služeb a dalších aplikací Microsoft. Ve čtvrtek 6. dubna již po deváté proběhne Den pro neziskové organizace. Vstup je zdarma, kapacita akce je ale pouze 70 osob. Přihlašování bude spuštěno dnes ve 14 hodin, přihlaste se včas!
celý článek
 

Jeden svět dnes naposledy v Praze, přesune se do dalších 32 měst

Zúčastněte se 19. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který se koná od 6.3 do 15.3 v Praze a následně v dalších 32 městech České republiky. Tématem festivalu, který letos představí přes 110 filmů, je Umění spolupráce. Těšit se můžete i na více než 120 zahraničních hostů.
celý článek
 

Která škola bude Lepší?

Vybraní studenti michelských základních škol v rámci projektu Lepší škola soutěžili o finanční podporu svých projektů, které přispívají ke kultivaci studijního prostředí. Platformou pro projekt Lepší škola byla mobilní a webová aplikace Lepší místo, pomocí níž se může na zkvalitňování veřejného prostoru v Česku podílet každý. Šek na 50 000 korun si odnesli žáci ze ZŠ Ohradní a ZŠ Mendíků.
celý článek
 

Konference INSPO hlásí plno, nenechte si ujít online přenos

Konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která proběhne 25. 3., hlásí plno! Pokud jste se nestihli přihlásit, o zajímavé přednášky nepřijdete - z hlavního sálu Kongresového centra Praha bude zajištěn online přenos. Na konferenci představí technologické novinky třeba tvůrci úspěšné aplikace Záchranka.
celý článek
 

Chcete v létě spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se jako dobrovolník na workcamp

Chcete se zapojit do příprav festivalu ve francouzské vesnici nebo do oprav středověkého hradu v Německu, pomáhat v národním parku v Irsku nebo připravit nezapomenutelné prázdninové zážitky pro děti v Estonsku? Přihlaste se na workcamp - INEX-SDA otevírá novou dobrovolnickou sezonu!
celý článek
 

Nominujte svou oblíbenou aplikaci

Máte oblíbenou mobilní aplikaci, která vám zlehčuje práci a ostatní by se o ní měli dozvědět? Nominujte ji na Mobilní aplikaci roku 2017. Cílem je najít inovativní a užitečné aplikace a upozornit na ně veřejnost i vývojáře. Oceněna bude i nejpřístupnější aplikace pro handicapované.
celý článek
 

Jak na firemní dobrovolnictví? Stáhněte si Kuchařku

HESTIA vydala online průvodce firemním dobrovolnictvím pro neziskové organizace. Je pro vás? Čím vás dobrovolníci obohatí? Kde a jak hledat firemní partnery? A jak si rozdělit úkoly, aby se vám plány povedlo překlopit do praxe? Kuchařka k firemnímu dobrovolnictví je zdarma ke stažení.
celý článek
 

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace řešila dotace a legislativu

První letošní zasedání Rady vlády se konalo dne 16. února 2017 ve Strakově akademii, vedením byl pověřen předseda Rady vlády a ministr pro lidská práva JUDr. Jan Chvojka. Členové rady jednali především o legislativních novinkách v neziskovém sektoru.
celý článek
 

Bylo spuštěno přihlašování do Adventních koncertů ČT

Má vaše nezisková organizace nápad na nový projekt, ale kvůli nedostatku financí jej nemůže uskutečnit? Přihlaste ji do 27. ročníku tradiční dobročinné sbírky, kterou pořádá Česká televize formou adventních koncertů. ČT dosud rozdělila 185 milionů korun a pomohla tím 105 neziskovým organizacím ze všech regionů ČR. Přihlašování je otevřeno do 15. dubna.
celý článek
 

Češi propadli on-line darování. Na dobročinnost posílají desítky milionů ročně

V Česku prudce roste objem on-line darů. Vyplývá to z aktuální statistiky služby Darujme.cz, která darování on-line v Česku umožňuje. Díky Darujme.cz Češi loni poslali na dobročinnost přes 28 milionů Kč, službu aktivně využívá přes 260 českých neziskovek, včetně těch největších – například Lékařů bez hranic nebo Člověka v tísni.
celý článek
 

Ještě nejste na GIVTu? Připojte se k 2500 organizacím, které ho úspěšně využívají

Portál GIVT.cz, který pomáhá neziskovým organizacím získávat peníze prostřednictvím
internetových nákupů, slaví dva roky od svého vzniku. Do neziskového sektoru díky
spolupráci s více než 700 e-shopy přinesl už téměř milion korun. Zapojte se i vy - účast je zdarma.
celý článek
 

Microsoft NGO Awards 2017 – Technologie pomáhají: soutěž pro neziskové organizace

Podařilo se vám díky technologiím zefektivnit svou činnost? Nebo třeba zlepšit dostupnost služeb pro klienty? Přihlaste právě Váš příběh do soutěže a vyhrajte počítač od společnosti Microsoft, slevu na administrativní poplatek v programu TechSoup a mnoho dalšího. Přihlašovat se můžete do neděle 5. 3. 2017.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz