Zpravodajství

Zpravodajství

Vítězem akceleračního programu Impact First je Pekárna na Plechu

Východočeská Pekárna Na Plechu, která v Kvasinách zaměstnává pekaře a cukráře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním, zvítězila v jarním běhu akceleračního programu Impact First. Projekt zazářil mezi 8 dalšími, a získává tak finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od České spořitelny, další podporu mentora týmu a členství v síti Impact Hub.
celý článek
 

Ukažte do 30. 6., že umíte pracovat s dopadem

Přihlaste svou výroční zprávu do soutěže "Sleduj dopad!", kterou vyhlašuje Ashoka ČR ve spolupráci s iniciativou "Neziskovky a byznys na jedné lodi". O cenu za nejlepší zachycení a prezentaci měření dopadu ve výroční zprávě se mohou utkat nevládní organizace a sociální podniky do 30. června.
celý článek
 

Připojte se k Festivalu demokracie během konference Forum 2000

Letošní konference Forum 2000, která proběhne 8. - 10. října, se ponese v duchu hledání způsobů, jak posílit demokracii v nejisté době. Doprovodný program v podobě přednášek, diskuzí, výstav a dalších aktivit poběží pod hlavičkou Festivalu demokracie. Neziskové organizace se mohou připojit se svou prezentací. Přihlášky posílejte do 30. června.
celý článek
 

Hledá se Neziskovka roku 2017 - nominujte svou oblíbenou do 19. června

Nadace rozvoje občanské společnosti otevřela 5. ročník ocenění Neziskovka roku. Svou oblíbenou organizaci může veřejnost nominovat do 19. června. Neziskové organizace se samy mohou do soutěže přihlašovat až do 15. září.
celý článek
 

V Česku se jako v jedné z prvních zemí světa udělovaly ceny za udržitelnost

Paliativní péče, konec plýtvání potravinami, energeticky soběstačné stavby nebo aplikace poskytující klimatologická data rozvojovým zemím. To jsou některé z projektů, kterými Česko zlepšuje svět. Ty nejlepší byly oceněny 27. května v Černínském paláci cenami SDGs - za naplňování Cílů udržitelného rozvoje.
celý článek
 

Nejlepší aplikaci má neziskovka

Na 27. ročníku soutěžní přehlídky mobilních aplikací AppParade zvítězila na plné čáře Tichá linka. Aplikace umí přepisovat mluvený český jazyk i online tlumočit do českého znakového jazyka. Hlavní trofeje si tak odnesla obecně prospěšná společnost Tichý svět s firmou Tiché spojení.
celý článek
 

K letošnímu Give & Gain Day se připojilo na 1200 dobrovolníků z firem

1 223 dobrovolníků, 40 zapojených firem a 90 akcí - tak vypadal letošní mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day. Sedmý ročník celorepublikové akce se konal 19. května, iniciátorem je platforma Byznys pro společnost s britským partnerem Business in the Community.
celý článek
 

O prestižní Cenu Josefa Vavrouška se uchází politici, ekologové i podnikatelé

Do 21. ročníku Ceny Josefa Vavrouška, kterou uděluje Nadace Partnerství za přínos životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji, je nominováno 15 osobností. Mezi nimi například environmentalista Richard Medal, ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený nebo veterinář a aktivista Jaromír Bláha.
celý článek
 

EET se nově vyhnou neziskovky s vedlejší činností do 300 tisíc korun

Finanční správa aktualizovala metodiku elektronické evidence tržeb pro neziskové organizace. Limit pro uplatnění výjimky z povinnosti evidovat tržby z vedlejší činnosti se nově navyšuje z původních 175 tisíc korun na 300 tisíc korun. O změnách informoval ministr financí Andrej Babiš na tiskové konferenci 16. května 2017.
celý článek
 

Zákon o sociálním podnikání jde do finále

15. května vláda schválila věcný záměr zákona o sociálním podnikáním. Zákon má legislativně vymezit pojem sociální podnikání a upravit činnost těchto podniků. Získání statusu sociálního podniku má firmám s alespoň 30 % zaměstnanců ze znevýhodněných podmínek přinést jasné výhody.
celý článek
 

Děti na cestě k finanční gramotnosti

Mnoho dětí má už v průběhu 1. stupně ZŠ možnost nakládat s financemi. Starší žáci a studenti SŠ jsou často konfrontováni se situací vyrovnávat se ostatním. Důsledkem bývají neuvážená finanční rozhodnutí, která mnohdy negativně ovlivňují vstup do dospělosti. REMEDIUM Praha nyní přichází se sérií videí, jejich cílem je zvýšení finanční gramotnosti u dětí.
celý článek
 

Ceny SDGs: Hlasujte pro nejlepší projekty, které mění svět

Zvolte vítěze Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které se letos vůbec poprvé uděluje v ČR. Cílem je rozšířit povědomí o Cílech udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a motivovat firmy, neziskové organizace, veřejnou správu i širokou veřejnost k začlenění udržitelnosti do každodenního života.
celý článek
 

Začněte trénovat na KOKO Race

U obce Vidim na Kokořínsku v sobotu 27. května odstartuje již 7. ročník duatlonového závodu (kolo-běh) Kokořínskem cestou necestou, neboli KOKO RACE 2017. Akce vhodná pro celou rodinu se koná v krásném prostředí CHKO Kokořínsko. Výtěžek půjde na pomoc ohroženým dětem. Záštitu nad závodem převzal starosta města Mělník, MVDr. Ctirad Mikeš.
celý článek
 

Hlasujte pro nejsilnější porevoluční příběh české filantropie

Ceny Via Bona každým rokem putují do rukou těch, kteří nezištně pomáhají druhým. Letošní jubilejní ročník je oslavou všech oceněných. Nadace Via vybrala dvacet nejinspirativnějších příběhů české filantropie posledních dvou dekád. O vítězi rozhodne veřejnost.
celý článek
 

Ohlédnutí za Dnem pro neziskové organizace a soutěží Microsoft NGO Awards

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se již podeváté na Dni pro neziskové organizace sešlo na 70 představitelů neziskových organizací z celé České republiky působících v nejrůznějších oblastech. Zúčastnily se ekologicky či kulturně zaměřené organizace, jakož i organizace poskytující sociální služby nebo pracující s mládeží. Akce proběhla v prostorách sídla Microsoft ČR.
celý článek
 

Nadace Karla Janečka přijímá přihlášky do jarní Třidvajedna dílny!

Máte nápad nebo projekt, který inovativním způsobem řeší společenský problém z oblasti vzdělávání nebo aktivní občanské společnosti? Máte odvahu na jeho realizaci, ale nejste si jistí zda bude úspěšně fungovat? Nadace Karla Janečka Vám nabízí možnost zúčastnit se šestidenního akcelerátoru s názvem #třidvajedna dílna.
celý článek
 

Duben, blázniví budem!

Již tradičně organizuje Sdružení Práh jižní Morava kampaň Měsíc bláznovství, jejímž cílem je zmenšit předsudky vůči duševně nemocným. Akci provází heslo „Zbláznit se může každý", což potvrzuje i enormní nárůst pacientů psychiatrických ambulancí.
celý článek
 

Pomáhejte dárkem

Chcete zvýšit prodej vašich výrobků a rozšířit povědomí o Vaší práci? Projekt Pomáháme dárkem od autora Petra Šimandla je prostor pro vystavení a prodej výrobků chráněných dílen, organizací neziskového sektoru a od osob se zdravotním postižením. Zjistěte, jak se můžete zapojit i vy.
celý článek
 

Dárcovské SMS v novém kabátu

Třináct let od svého vzniku přicházejí APMS (Asociace provozovatelů mobilních sítí) společně s Forem Dárců s výrazným krokem vpřed. Nově bude možné zasílat DMS i v hodnotě 60 a 90 Kč, využít můžete i trvalý příkaz. V současné době využívá dárcovské SMS více než 300 organizací s aktivní veřejnou sbírkou. DMS jsou mezi Čechy oblíbenou formou dárcovství.
celý článek
 

Slavnostní ocenění LASKAVEC s přednáškou Petra Ludwiga

Vzpomenete si, kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek? Kdy vy sami jste někomu nezištně pomohli? V neděli 23. dubna 2017 od 20.00 proběhne ve Stavovském divadle slavnostní ocenění #LASKAVEC Nadace Karla Janečka. Součástí večera bude meta-přednáška Petra Ludwiga (autor bestselleru Konec prokrastinace) na téma Co ví věda o laskavosti?
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz