Zpravodajství

Zpravodajství

Neziskový sektor zná první držitele ocenění Neziskovka roku

Nejúspěšnější neziskové organizace v České republice poprvé získaly ocenění Neziskovka roku. Ta byla během slavnostního večera v prostorech Senátu Parlamentu ČR udělena ve čtyřech kategoriích.
celý článek
 

Office 365 pro neziskové organizace

celý článek
 

U kulatého stolu o uznávání neformálního vzdělávání

V pondělí 21. 10. 2013. se uskutečnil v pořadí první Kulatý stůl k uznávání neformálního vzdělávání v rámci klíčové aktivity Metodická podpora uznávání neformálního vzdělávání projektu K2.
celý článek
 

TZ: Známka spolehlivosti pomůže zprůhlednit neziskový sektor

Neziskové organizace budou moci už v příštím roce zažádat o značku spolehlivosti. Podmínkou jejího udělení bude nezávislé hodnocení, které posoudí, jak je organizace řízena, zda naplňuje své poslání a především jak hospodaří se svěřenými prostředky od dárců.
celý článek
 

Americký student medicíny běhá s českými dětmi na vozíku pražské půlmaratony aneb jeden z vítězných příběhů Ceny VIA BONA za individuální a firemní filantropii

celý článek
 

NENÍ TICHO JAKO TICHO - Jedinečné 4 dohody

Poslední zářijový týden proběhl v ČR Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Do projektu občanského sdružení ORBI PONTES se zapojila řada partnerů, kteří prostřednictvím kulturních a vzdělávacích programů upozorňují na svět ticha, na problémy a komunikační bariéry osob se sluchovým postižením.
celý článek
 

Druhý ročník Týdne komunikace osob se sluchovým postižením začíná

Praha, 20. 9. 2013 – O lidech se sluchovým postižením a jejich problémech toho většinová společnost mnoho neví.
celý článek
 

Seminář k problematice veřejné podpory a uplatňování pravidla „de minimis“ v dotační politice vůči neziskovým organizacím

celý článek
 

Reakce Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) na zamítnutí zákona o statusu veřejné prospěšnosti

celý článek
 

Pozvánka na tiskovou konferenci NENÍ TICHO JAKO TICHO

celý článek
 

Kaňka, o. p. s., bude od října spolupracovat s KPMG

Společnost KPMG Česká republika pro nadcházející fiskální rok naváže partnerství s Centrem Kaňka, které poskytuje vzdělávání a sociální služby pro děti s postižením. Kaňka v pátém ročníku projektu Rok společně – krok dopředu zvítězila v konkurenci 48 neziskových organizací z celé České republiky.
celý článek
 

V tomto školním roce do USA odjede 38 vládních stipendistů

Praha, 29. srpna 2013 – Ve školním roce 2013-14 vysílá česko-americký vládní stipendijní program do USA celkem 38 stipendistů – pokročilých studentů, akademických pracovníků, ale i několik zástupců neziskovek či učitele. Pobyt v USA jim dává příležitost studovat, vyučovat nebo pracovat na svých výzkumných projektech a získávat tak odborné zkušenosti, které mohou po návratu uplatnit v České republice.
celý článek
 

Kvalita v neformálním vzdělávání – potřebujeme ji?

Mladí lidé si v rámci formálního vzdělávání, tedy ve školách, osvojují množství vědomostí, avšak toto prostředí příliš nepřeje rozvoji dovedností, schopností a postojů, které jsou nezbytné pro úspěšné uplatnění v zaměstnání a dalším životě.
celý článek
 

Mikrofinance pro malé podnikání! Pozvánka na konferenci

Tato konference chce odstartovat otevřenou diskuzi o tom, jak přivést do České republiky postupy osvědčené v oblasti „mikrofinancování“ a „start up“ projektů z celého světa.
celý článek
 

Brzy budeme znát finalisty pilotního ročníku ocenění Neziskovka roku 2013

Praha, 20. srpna 2013: Nadace rozvoje občanské společnosti ukončila přijímání přihlašovacích formulářů do ocenění Neziskovka roku 2013. Průběžné výsledky, tedy patnáct postupujících organizací ve všech třech hlavních kategoriích, budou známy na konci srpna. Do finále pak koncem září postoupí devět neziskovek, které se 7. listopadu 2013 zúčastní slavnostního vyhlášení na půdě Senátu Parlamentu ČR.
celý článek
 

Zahajovací konference Programu CZ11 Iniciativy v oblasti veřejného zdraví

Dne 21. srpna 2013 se v Divadelním sále Psychiatrické léčebny Bohnice uskuteční za účasti zástupců Národního kontaktního místa pro EHP a Norské fondy - Ministerstva financí, partnera programu - Ministerstva zdravotnictví a Velvyslanectví Norského království v Praze Zahajovací konference programu CZ11 Iniciativy v oblasti veřejného zdraví v rámci Norských fondů 2009 - 2014.
celý článek
 

Neziskové projekty pro lepší svět

Autorem jednoho z nich je Tomáš Slavata, jenž s projektem věnovaným dětem z dětských domovů získal ocenění v loňském ročníku soutěže Projektový manažer roku. O tom, co přinese letošní ročník, se dozvíte od manažerky soutěže, Markéty Arazimové z pořádající organizace – Společnosti pro projektové řízení, o. s.
celý článek
 

Nadační fond J&T školí, jak efektivně hledat náhradní rodiče ohroženým dětem

Nadační fond J&T letos odstartoval projekt Zn. Náhradní rodič („Jak aktivně nacházet náhradní rodiče - profesionalizace procesů při výběru adeptů na nový typ zaměstnání“ je CZ.1.04/5.1.01/77.00268).
celý článek
 

Projektový manažer roku 2013 otevírá registraci pro soutěžící, přihlásit se mohou do 15. srpna

Jedna z nejtěžších manažerských soutěží v České republice, Projektový manažer roku 2013, která si klade za cíl upozorňovat na nejlepší projektové manažery a projekty v soukromé i neziskové sféře, otevírá v těchto dnech registrace pro soutěžící. Ti se mohou do soutěže hlásit až do poloviny srpna.
celý článek
 

V České republice se hledají nejkvalitnější neziskové organizace. Vůbec poprvé mohou získat ocenění Neziskovka roku 2013

Pilotní ročník celostátního ocenění Neziskovka roku vyhlásila Nadace rozvoje občanské společnosti s cílem ocenit nejkvalitněji řízené neziskovky u nás. V prvním ročníku obdrží ocenění profesionálně fungující neziskovky ve třech kategoriích: velká, střední a malá organizace. Do rozhodování se bude moci zapojit také široká veřejnost, a to prostřednictvím Ceny veřejnosti.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz