Odstartovala komunikační kampaň ke Giving Tuesday - zapojte se také!


Česká republika bude 28. listopadu již druhým rokem oslavovat Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství. Na tiskové konferenci, která se konala 1. 11. v Impact Hubu v Praze, odstartovala komunikační kampaň na podporu dárcovství v Česku. Z výzkumu společnosti Ipsos vychází, že se do Giving Tuesday hodlá letos zapojit téměř čtvrtina Čechů.

Češi dle zmíněného výzkumu preferují darování věcí na dobročinné účely (66 %), darování finančních prostředků (29 %), a také by rádi celou akci podpořili sdílením informací na sociálních sítích (33 %). Giving Tuesday vyrcholí v úterý 28. listopadu 2017, které je tradičně nejštědřejším dnem v roce. Giving Tuesday v Česku zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

V loňském roce se do Giving Tuesday v Česku zapojilo více než stovka registrovaných výzev od velkých firem, neziskovek, škol i široké veřejnosti. Nejúspěšnější byla zvláštní dárcovská výzva Lékařů bez hranic, na pomoc Nigérii se vybralo 821 858 Kč. Zapojit se do Giving Tuesday může opravdu každý. Stačí registrovat svou aktivitu na www.givingtuesday.cz.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz