V Česku se jako v jedné z prvních zemí světa udělovaly ceny za udržitelnost


Paliativní péče, konec plýtvání potravinami, energeticky soběstačné stavby nebo aplikace poskytující klimatologická data rozvojovým zemím. To jsou některé z projektů, kterými Česko zlepšuje svět. Ty nejlepší byly oceněny 27. května v Černínském paláci cenami SDGs - za naplňování Cílů udržitelného rozvoje.

Cenami SDGs byly oceněny odpovědné nápady firem, neziskových organizací, vlády i jednotlivců. V hlasování nakonec zvítězil Nadační fond Avast, Zachraň jídlo, Český ostrovní dům, Český hydrometeorologický ústav a IKEA. Česká republika je jednou z prvních zemí světa, kde tyto ceny OSN udílí.

„České Ceny SDGs jsou skvělou inovací, která nejenže přitáhne pozornost k udržitelnému rozvoji, ale slouží také jako inspirace pro byznys, jednotlivce i veřejnou správu, aby zvýšili své aktivity k dosažení Cílů udržitelného rozvoje. Ceny SDGs jsou iniciativou, která by se rozhodně měla rozšířit do dalších zemí,” dodává k prvnímu ročníku Jeffrey Sachs, světový ekonom a expert na udržitelný rozvoj, který se slavnostního večera zúčastnil.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Dukelských hrdinů 500/25a, 170 00 Praha 7 - Letná
e-mail: nadace@neziskovky.cz