Hlasujte pro nejsilnější porevoluční příběh české filantropie


Ceny Via Bona každým rokem putují do rukou těch, kteří nezištně pomáhají druhým. Letošní jubilejní ročník je oslavou všech oceněných. Nadace Via vybrala dvacet nejinspirativnějších příběhů české filantropie posledních dvou dekád. O vítězi rozhodne veřejnost.

Výjimečnost letošního ročníku vykresluje výběr filantropických činů, které měly v posledních dvaceti letech největší vliv na veřejné blaho. Vyzdvihuje inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti. Současně slouží jako ocenění všech, kteří nezištně pomáhají druhým. „Bude to oslava filantropie a ukázka toho, kam se filantropie v Česku za posledních dvacet let posunula,“ říká programový ředitel Nadace Via Jan Gregor.

Nadace Via ocenila za celé období 123 jednotlivců a firem. Ze všech oceněných vybrala odborná komise dvacet nejsilnějších příběhů, a to ve čtyřech kategoriích – individuální filantropie, firemní filantropie, mladí filantropové a filantropové v regionech. Na webových stránkách www.cenaviabona.cz je k dispozici přehled jednotlivých příběhů. Symbolické ocenění obdrží příběh s nejvyšším počtem hlasů od veřejnosti. Vyhlášení proběhne v rámci výročního večera, který se koná 23. května 2017.

Cílem Nadace Via, je vrátit dobročinnost, štědrost a starost o druhé do běžného života lidí v Česku. „Filantropem může být každý z nás – všichni můžeme přispívat ke zlepšení života ostatních a darovat svůj čas, energii, peníze nebo zkušenosti pro dobrou věc,“ doplňují zástupci nadace.

Zdroj: Nadace Via

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz