Přijďte si užít odborný program NGO Marketu 2017 v režii Nadace Neziskovky.cz

Na NGO Market 2017 jsme připravili 4 inspirativní bloky pro rozvoj vaší neziskovky. Přijďte si poslechnout 8 úspěšných, budou na vás čekat už tuto středu 12. dubna ve Foru Karlín

 

1. Komunita jádrem organizace (10.00 - 10.50)

Jak atraktivně komunikovat komplikovaná témata neziskovek? Proč se vyplatí využít lidi kolem sebe pro fundrasing? A jak nastavit kvalitní spolupráci neziskovky a agentury, aby vaše myšlenka zasáhla přesně ty, které potřebujete? Dozvíte se, jaké neotřelé formy fundraisingu a komunikace vám dnešní svět nabízí. Na zdařilých i nepovedených příkladech se o nich naučíte přemýšlet. A odnesete si praktické tipy, jak se na to všechno připravit - z pohledu neziskovky i agentury.

Speaker 1: Jan Žaloudek (Studio Družina)

Studio Družina stojí za mnoha úspěšnými kampaněmi neziskových organizací i firem. Michaela s Janem na příkladech odhalí svěží pohled na jejich práci na kampaních se společensky prospěšným rozměrem.

Speaker 2: Lukáš Hejna (Sdružení Via)

Lukáš Hejna ze Sdružení Via fandí peer2peer fundraisingu. Ví, že pevné napojení organizace na komunitu je pro fundraising a existenci klíčové. Ukáže vám, jak skvěle se pro to dají využít dárcovské výzvy.

 

2. Leadership pro úspěch (11.00 - 11.50)

Jak vést lidi v týmu, aby šli za vámi a za úspěchem – potřebujete silnou osobnost? Jak nadchnout davy pro na první pohled nepohodlná témata? Nadšenci z organizací Cesta za snem a Loono se rozhodli opustit zajeté postupy a dělat věci jinak. Ukážou vám, proč se vyplatí obrátit komunikaci starých témat naruby. Začínali od nuly – teď jsou vidět a ukazují ostatním, že nová cesta prostě funguje. Jak došli k úspěchu a v čem se můžete inspirovat?

Speaker 1 – Tomáš Pchálek (Cesta za snem)

V Cestě za snem si jdou nadšeně za svým. A lidi jdou za nimi. Tomáš tvrdí, že nikdy neopakují to, co už udělal někdo jiný. S těmi, kterým pomáhají zapadnout, nehrají na soucit. Nechte se strhnout pozitivní energií!

Speaker 2 – Lenka Čápová (Loono)

Spíš než Loono je vidět jeho zakladatelka a taky kampaň #prsakoule. Vzali si na paškál něco, co bylo dosud skoro tabu, a převrátili nudnou prevenci v sexy téma. Lenka odhalí roli leadera i neotřelé komunikace.

 

3. Lidé v organizacích (12.00 - 12.50)

Lidé jsou jádrem každé organizace. Co by měl nezisk vědět o současných trendech na trhu práce? Jak můžeme posílit kapacity, kterých se tradičně nedostává? A čím udržet nadšení a zápal zaměstnanců a dobrovolníků? Odhalte přínos expertního dobrovolnictví pro budoucnost vaší organizace. Zjistěte, co od vás očekává byznys, když nabídne pro bono spolupráci. A přesvědčte se na vlastní oči, jak k lidem přistupuje jedna z nejúspěšnějších nových neziskovek.

Speaker 1 – Tomáš Dombrovský (LMC, Jobs.cz)

Tomáš ví nejlíp, po čem na trhu práce koukat. Ukáže vám to nejdůležitější, na co byste se měli v neziskovce připravit. Možná se budete divit, že hranice mezi neziskem, byznysem a sociálním podnikáním skoro mizí.

Speaker 2 – Lucie Jurystová / Pavla Verflová a Miroslava Čechová (Czechitas)

Czechitas vystavěly svoji expertizu na holkách, které se nebojí růst v IT. Klíčovou roli sehrálo i funkční expertní dobrovolnictví. O tom, jak ze spolupráce vytěžit maximum a proč investovat do lidí, budou vyprávět ajťačky.

 

4. Digitalizace nezisku (13.00 - 13.50)

Svět se digitalizuje a je nejvyšší čas, aby se i neziskový sektor přestal bránit. Proč byste měli investovat do vlastních digitálních nástrojů? Co vám přinese inovace služeb, které nabízíte? A co všechno to vlastně obnáší? Zkušenosti nabídne velká mezinárodní organizace, ale potenciál technologických inovací pro nezisk představí i vývojář úspěšné mobilní aplikace. Nebojte se nového, je to i vaše budoucnost!

Speaker 1 – Filip Maleňák (Aplikace Záchranka)

Inteligentní aplikace Záchranka se úspěšně šíří a pomáhá všem bez rozdílu a bariér. Filip ukáže neziskovou filozofii, která za ní stojí, ale i tvrdé prosazování své aplikace do praxe.

Speaker 2 – Jiří Krupa (Amnesty International ČR)

Práce s daty a nikdy nespící inovativní proces by měly být denním chlebem každé organizace. Proč zahrnout fundraisingové přemýšlení o všem, co děláte, do jednoho funkčního procesu, vysvětlí Jiří.

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Dukelských hrdinů 500/25a, 170 00 Praha 7 - Letná
e-mail: nadace@neziskovky.cz