Psychoterapeut/Sociální pracovník na zkrácený úvazek 0,7

datum zadání: 23.07.2020
organizace: Renadi o.p.s.
pozice/obor: Krizová a humanitární pomoc
ohodnocení: 16.800-18.200,- hrubého
lokalita: Jihomoravský
kontakt: roman.hlousek@renadi.cz
url: http://renadi.cz
Do našeho multidisciplinárního týmu hledáme člověka na pozici psychoterapeut pro klienty závislé na alkoholu, hazardních hrách či na návykových lécích, včetně terapie a poradenství pro jejich příbuzné. V případě výcviku/kurzu v rodinné terapii, či terapeutické práci s dětmi - možnost rozvíjet profilaci v této oblasti.

Jsme rozmanitá organizace i tým terapeutů, psychologů, sociálních pracovníků, terénních pracovníků. Hodnotově zakotvená více v principech participace, kooperace.

Náplň práce:

Psychoterapie a poradenství 1. klientům, kteří chtějí dlouhodobě pracovat na změně směrem k abstinenci, 2. klientům, kteří jsou po ústavní léčbě, či dlouhodobě abstinují a chtějí si abstinenci udržet, 3. příbuzným osob se závislostí. Skupinová psychoterapie - abstinenčně orientované skupiny, možnosti i skupinová terapie pro lidi, kteří abstinenci teprve chtějí získat.

Nutnost podílet se na tvorbě metodiky služby, aktivní vyhledávání spolupráce s léčebnami, psychiatry, podílení se na projektech - psaní závěrečných zpráv z činnosti, vedení dokumentace. Nutnost orientace ve standardech sociálních služeb a standardech Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Požadavky:

- VOŠ nebo VŠ vzdělání v oboru, v souladu se zákonem 108/2006 Sb. o sociálních službách
- psychoterapeutický výcvik (min. započatý)
- kurzy v oblasti sociální práce a adiktologie výhodou
- schopnost kooperace s dalšími pracovníky a širší sítě klienta (pracovníci léčebny, rodina, jiní pracovníci Renadi)
- respekt k odlišným pohledům a přístupům v terapii (např. Otevřený dialog, odlišné výcvikové školy)
- angažovanost pro práci v neziskovém sektoru (sociálních službách)
- partnerský přístup ke klientům
zodpovědnost, spolehlivost, samostatnost
- výborné komunikační dovednosti
- snaha o reflexi nových i tradičních metod v psychoterapii
- orientace na kvalitu práce

Co nabízíme:

- práci, která dává smysl (+ možnost dlouhodobé terapeutické práce)
- podílení se na vytváření inovativní metodiky služby
- 25 dnů dovolené + 4 dny sick days
- osobní ohodnocení, odměny
- interní školení (spolupráce s peery, case managment, aj.)
- vzdělávání (+ supervize, intervize, studijní volno)
- partnerský, respektující přístup
při vzájemné spokojenosti prodloužení smlouvy
- dobrý tým

Termín nástupu: říjen 2020, od srpna možnost nástupu na DPP

Výše úvazku: 0,7

Plat: 16.800,- (hrubého), po zkušební době 18.200,- (hrubého)

Kontakty: Mgr. Iveta Kociánová, email: iveta.kocianova/zavinac/renadi.cz, tel.: 721 911 633

Své životopisy zasílejte nejpozději do 31. 08. 2020.

V rámci motivačního dopisu nám pošlete úvahu o terapeutických dilematech a výzvách při práci s lidmi, co mají potíže v oblasti závislosti na alkoholu, hazardních hrách a lécích.

Nadace Neziskovky.cz
Dukelských hrdinů 500/25a, 170 00 Praha 7 - Letná
e-mail: nadace@neziskovky.cz