poradce - terapeut

datum zadání: 22.06.2020
organizace: Renarkon o.p.s.
pozice/obor: Sociální práce, zdraví
ohodnocení: 22500-37500
lokalita: Moravskoslezský
kontakt: vedporadna@renarkon.cz
url: http://www.renarkon.cz/poradna-renarkon
Do Terapeutického centra Renarkon, o.p.s. v Ostravě hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici poradce - terapeut.

Náplň práce:
Sociální a terapeutická práce s klienty (odborné sociální poradenství, ambulantní léčba), a to v podobě individuální, párové, rodinné a skupinové. Našimi klienty jsou lidé, kteří experimentují s návykovými látkami, problémoví uživatelé návykových látek, osoby závislé, které jsou motivované i nemotivované k abstinenci, patologičtí hráči a osoby s problematikou nelátkových závislostí, osoby v konfliktu se zákonem (adiktologické poradenství ve věznicích MSK), rodinní příslušníci a další osoby blízké těchto cílových skupin. Našim cílem je rozvinout u těchto osob schopnosti a znalosti potřebné pro každodenní život, podpořit je v naplňování jejich potřeb či v řešení obtížných situací a v dosažení jejich osobní spokojenosti. Společně s klienty se zaměřujeme zejména na tyto oblasti jejich života – abstinence, práce, bydlení, vztahy, volný čas, finance, zdraví, sociální a trestně-právní oblast a další.

Požadujeme:
• minimálně vyšší odborné vzdělání pro výkon povolání sociálního pracovníka dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách
• trestní bezúhonnost
• orientaci v sociální oblasti a znalost závislostní problematiky
• výborné komunikační dovednosti, aktivní přístup, psychickou odolnost, samostatnost a schopnost pracovat v týmu
• psychoterapeutický výcvik (ukončený, započatý nebo ochotu jej absolvovat)
• ŘP skupiny B výhodou

Nabízíme:
• hlavní pracovní poměr na plný úvazek
• pevnou pracovní dobu v rozsahu 37,5 hodiny týdně (7,5 a 11,5 hodinové směny)
• výši nástupní mzdy dle dosavadní praxe a vzdělání v rozmezí od 22.500,- do 37.000,- Kč
• 5 týdnů dovolené, 3 dny sick day
• stravenky
• příspěvek na penzijní připojištění
• příplatek za ukončený psychoterapeutický výcvik
• podporu v dalším vzdělávání a profesním růstu

Plánovaný nástup: od 7. 7. 2020

Motivační dopis a profesní životopis zasílejte do 21. 6. 2020 na e-mail: vedporadna@renarkon.cz. Vybraní uchazeči budou pozváni k přijímacímu pohovoru od 22. 6. 2020.

Kontaktní osoba: Mgr. Břetislav Kantor, vedoucí Terapeutického centra (777 856 223)

Nadace Neziskovky.cz
Dukelských hrdinů 500/25a, 170 00 Praha 7 - Letná
e-mail: nadace@neziskovky.cz