Lektor primární prevence Vrakbar Jihlava

datum zadání: 16.06.2020
organizace: Oblastní charita Jihlava
pozice/obor: Vzdělávání
ohodnocení: 20 000 - 26 000
lokalita: Vysočina
kontakt: vladislava.ruzickova@jihlava.charita.cz
url: http://www.jihlava.charita.cz
Hledáme pracovníka do Centra primární prevence Vrakbar Jihlava., které se zaměřuje na realizaci programů specifické všeobecné a selektivní primární prevence rizikového chování pro žáky a studenty ZŠ a SŠ, působí na území okresu Jihlava a Pelhřimov. Důraz je proto kladen na dlouhodobé působení, individuální zaměření bloků pro jednotlivé třídy, na partnerský přístup a spolupráci se školami, učiteli a žáky.
Program využívá metody zážitkové pedagogiky a vedle poskytování ucelených a pravdivých informací o jevech rizikového chování se program zaměřuje na posílení sebedůvěry účastníků, jejich komunikačních dovedností, sebepoznání, sebeocenění a přijetí odpovědnosti za své chování.

Specifické požadavky
- Odpovídající kvalifikace: ukončené nebo probíhající VŠ vzdělání, které je svým obsahem zaměřeno na práci s lidmi (nejvhodnější obory – pedagogika, psychologie, adiktologie, sociální práce apod.)
- Osobnostní předpoklady pro práci s cílovou skupinou služby (žáci a studenti 1. a 2. st. ZŠ)
- Komunikační schopnosti
- Specifické znalosti o jednotlivých typech rizikového chování
- Absolvování kurzu krizové intervence či výcviku se sebezkušeností výhodou (minimálně 24 hodin sebezkušenosti)
- Kreativní přístup k práci, samostatnost, zodpovědnost
Obecné předpoklady
- Trestní bezúhonnost
- Zdravotní způsobilost
- Znalost práce na PC (MS Office, internet)
- Řidičský průkaz sk. B
Nabízíme
- Pracovní poměr na 0,5 – 1,0 úvazku, výše dle dohody
- místo výkonu práce v Jihlavě
- Práce v malém týmu
- Odpovídající finanční ohodnocení
- Možnost dalšího vzdělávání
- 5 týdnů dovolené, stravenky, další zaměstnanecké výhody
- Flexibilní pracovní doba
- Odborná podpora při výkonu zaměstnání
Náplň práce
- Realizace programů primární prevence pro základní školy
- Přímá práce s účastníky programu (třída, třídní učitel)
- Metodická příprava jednotlivých bloků programu (využívání forem zážitkové pedagogiky a interaktivního vzdělávání)
- Administrativa související s poskytovanou službou

Nadace Neziskovky.cz
Dukelských hrdinů 500/25a, 170 00 Praha 7 - Letná
e-mail: nadace@neziskovky.cz