Koordinátor projektu Odolná obec

datum zadání: 09.08.2019
organizace: Diakonie ČCE - Středisko humanitární a rozvojové spolupráce
pozice/obor: Krizová a humanitární pomoc
ohodnocení:
lokalita: Praha
kontakt: zajko@diakoniespolu.cz
url: http://www.diakoniespolu.cz

Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce
Belgická 374/22, Praha 2 – Vinohrady

Diakonie ČCE je druhou největší neziskovou organizací poskytující sociální služby po celé České republice. Je také organizací, která pomáhala od roku 1997 při všech velkých povodních. Díky těmto zkušenostem má propracovaný systém poskytování humanitární pomoci. Věnuje se také osvětě veřejnosti a spolupracuje s obcemi na tom, aby byly schopny lépe se vyrovnávat s případnými povodněmi v budoucnu. Kromě České republiky pracuje také v zahraničí, kde realizuje své humanitární a rozvojové projekty.

Koho hledáme?

• Jste komunikativní a rádi pracujete s lidmi?
• Jste kreativní a baví Vás hledat nové cesty?
• Chcete se naučit něco nového?
• Hledáte práci, která má smysl?
Co bude Vaším úkolem?
• koordinovat a administrovat projekt zaměřený na zvyšování připravenosti obcí v ČR na mimořádné události - povodně (osvěta veřejnosti v partnerských obcích, spolupráce se školami – workshopy pro žáky, semináře pro učitele, podpora preventivních opatření)

• účastnit se krajských setkání koordinačních platforem NNO, ve spolupráci s PR prezentovat a informovat veřejnost o projektu

• podílet se na udržování a zlepšování připravenosti Střediska na poskytování humanitární pomoci během povodní v ČR, v případě mimořádné události většího rozsahu (povodní) podílet se na koordinaci humanitární pomoci

Oceníme, když budete mít:
• vysokoškolské vzdělání (např. humanitární práce, veřejná správa a regionální rozvoj aj.)
• znalost AJ slovem i písmem min. na úrovni B2 podle společného evropského referenčního rámce
• výborné komunikační a organizační dovednosti
• schopnost týmové spolupráce
• samostatnost a smysl pro odpovědnost
• znalost práce na PC
• ochotu cestovat po ČR
• řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič)
Co bude Vaší výhodou?
• znalost projektového cyklu, zkušenosti s projektovým řízením – velkou výhodou

• znalost problematiky snižování rizika katastrof (disaster risk reduction) a odolnosti komunit (community resilience) – velkou výhodou
Co Vám můžeme nabídnout?
• stabilní zázemí Diakonie Českobratrské církve evangelické
• přátelský kolektiv
• práci na částečný pracovní úvazek (0,6)
• pružnou pracovní dobu, možnost částečného home office
• místo výkonu práce: Belgická 22, Praha 2
• nástup: dle dohody (ideálně od poloviny září 2019)
V případě Vašeho zájmu pošlete svůj životopis a motivační dopis v českém jazyce (v rozsahu max. 1 strany A4) do 4. 9. 2019.
K osobnímu pohovoru budou pozváni jen vybraní uchazeči.