(Junior) Project Manager humanitární a rozvojové spolupráce

datum zadání: 11.07.2019
organizace: CARE Česká republika z.s.
pozice/obor: Krizová a humanitární pomoc
ohodnocení: 28000 - 35000
lokalita: Praha
kontakt: erika.dvorakova@care.cz
url: https://www.care.cz/
Do rozvíjejícího se malého týmu české kanceláře aktuálně hledáme kandidáta/kandidátku na pozici Project Manager/Junior Project Manager (PM):
Popis pozice:
- PM se bude spolupodílet na strategickém rozvoji programového oddělení CARE ČR
- Bude komunikovat s donory, aktivně vyhledávat projektové možnosti v ČR, EU a připravovat projekty včetně vytváření nových projektových partnerství a konsorcií napříč sektory, jež přinesou smysluplná řešení (podnikatelský sektor, experti a akademický sektor dle potřeb, síť CARE ad.)
- Bude na denní bázi komunikovat s partnery v zahraničí (s občasnými výjezdy do zahraničí) a dohlížet nad plněním cílů svěřených projektů (čerpání rozpočtů a plnění indikátorů, mezinárodní standardy, podmínky donora a další)
- Bude zodpovědný za přípravu navazujících žádostí a reporting donorům (společně s partnery v zahraničí), administrativní zázemí projektu a případné plnění aktivit v ČR
- Bude spolupracovat s marketingovým a finančním oddělením
Nabízíme:
- Dynamiku práce mezinárodního lídra v oblasti rozvojové a humanitární pomoci v malém českém týmu s kanceláří na Vinohradech
- Pracovní poměr (0,5 - 1) na 12 měsíců s předpokladem prodloužení na dobu neurčitou
- Klouzavou pracovní dobu (flexibilní zahájení a konec pracovní doby) a občasné využití HO dle dohody
- 2,5/5 týdnů dovolené a 3 sick days ročně
- Přímý vliv na rozvoj české pobočky CARE a na pomoc ve světě, uplatnění vlastních nápadů
- Možnost sdílení praxe s kolegy v zahraničí a v ČR
- Možnost sebevzdělání formou účasti na kurzech a workshopech
Požadujeme:
- Vztah k tématu humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
- Alespoň 2 roky relevantní pracovní zkušenosti (může být i formou stáže při studiu)
- Znalost projektového cyklu, zkušenosti s tvorbou rozpočtu
- Velmi dobrá znalost anglického a českého jazyka slovem i písmem
- Uživatelská znalost práce s MS Office (Excel, Word)
- Výborné komunikační dovednosti a analytické myšlení
- Samostatnost a zároveň schopnost spolupráce v týmu, proaktivní přístup k řešení problémů
- Ochotu cestovat do míst implementace projektů, kulturní citlivost
Výhodou:
- Zkušenost s pobytem v zemích globálního jihu, zahraniční (pracovní) zkušenost
- Vzdělání v oboru se vztahem k tématům humanitární pomoci a zahraniční rozvojové spolupráce
- Zkušenosti s psaním projektových žádostí, implementací, reportingem a ukončováním projektů (donoři v ČR, EU a další)
- Aktivní znalost dalších jazyků (francouzština, arabština, ruština a další)
V případě zájmu prosím pošlete své CV v AJ i v ČJ a krátkou motivaci na email erika.dvorakova@care.cz. Vybrané kandidáty pozveme na osobní pohovor, kterému bude předcházet malý praktický úkol.

Možnost nástupu ihned nebo dohodou.

Těšíme se na případnou spolupráci!