Pracovnice podpory rodičovských kompetencí

datum zadání: 20.05.2019
organizace: Ponton z.s.
pozice/obor: Sociální práce, zdraví
ohodnocení: Nástupní plat 26 až 28 000 dle kvalifikace, po zapracování 29 000/měsíčně + prémie dle možností organizace a pravidel donorů (tradičně cca 13. plat)
lokalita: Plzeňský
kontakt: Jakub Václavů, vaclavu@ponton.cz, +420 773 334 363
url: http://www.ponton.cz
Úvazek: 1 HPP (možné jednat o sníženém úvazku). Nástup od 1. 7. 2019, místo práce: Plzeň a blízké okolí

Smlouva na dobu určitou na 27 měsíců do 30. 9. 2021

Náplň práce:

Práce bude zaměřená na podporu rodičovských kompetencí v rámci nového projektu Trénink tak, aby došlo k naplnění aktivit projektu (dle podmínek ESF CR).

Rodiče budou komplexně podporováni při výchově a vzdělávání svého dítěte a při zvládání vlastních obtíží, jejichž zanedbání by mohlo vést k prohloubení sociálního vyloučení a ke snížení schopnosti adekvátně pečovat o své potomky. Pracovnice projektu budou jednak aktivně a samostatně v sociálně vyloučených lokalitách vyhledávat mladé matky a otce, v rámci své práce podporovat je i jejich děti ve zlepšení přístupu v samotné výchově v rodině, postojům kea vzdělávání a uvědomění si důležitosti vzdělání pro jejich budoucí život. Při vyhledávání a kontaktování budou spolupracovat s jinými poskytovateli soc. služeb (SAS, azylové domy, terénní programy apod.) Klienty mohou získávat také z projektů Pontonu (terénní program COM.PASS, předškolní výchova Klubíčko), předpokládá se aktivní spolupráce s OSPODy.

V rámci aktivity se uskuteční:

Individuální práce – poradenství v oblasti rodičovských kompetencích, zprostředkování diagnostiky dítěte, zprostředkování poradenství soc. služeb, motivace ke vzdělávání, Doprovody do škol, k lékařům a na úřady apod. V případě potřeby bude rodiči poskytnuto hlídání dětí po dobu konzultace.

Skupinové semináře – cca 2 a více hodinová setkání připravovaná na různá témata (př. odměny a tresty ve výchově, vzdělávání, péče o dítě i jeho zdravotní a sociální stav v různém věku (prostor pro vzdělávání i sdílení, celkem 3 za projekt)

Motivační aktivity – Prostor kde mohou rodiče společně s dítětem soustředěně spolupracovat pod odborným vedením (celkem 10 za projekt).

Výlety – skupinové pobytové výlety s motivační aktivitou (1 noc, 10 rodičů, 15 dětí) pro rodiče s dětmi, s cílem ukázat rodičům, jak lze trávit volný čas se svým dítětem/dětmi. (2 za projekt). Podpora tématu volného času bude probíhat i skrze individuální poradenství, motivační aktivity i semináře.

V rámci skupinové i individuální práce může být nabízeno hlídání dětí.

Požadujeme:

Proklientský přístup, samostatnost, energičnost, ochotu spolupracovat s lidmi z cílové skupiny ze sociálně znevýhodněného prostředí bez rozdílu a předsudků, komunikační dovednosti, pečlivost ve vykazování své práce a vytrvalost.

Výhodou je osobní zkušenost s rodičovstvím, zkušenost z práce při poskytování sociálních služeb jako je SAS nebo terénní programy, případně práce na OSPOD a v zařízeních pro rodiče a děti.

Nabízíme:

Velmi dobré finanční ohodnocení s možností růstu mzdy – nástupní plat 26 až 28 000 dle kvalifikace, po zapracování 29 000/měsíčně + prémie dle možností organizace a pravidel donorů (tradičně cca 13. plat)

Přátelské pracovní prostředí v centru města Plzeň

20 dní dovolené + sickdays, možnost částečně pracovat z domova, týmové výjezdy, supervize

Služební telefon a notebook

Vzdělávání a možnost získávat zkušenosti se sociální prací (stáže v projektech, vzdělávání), metodické vedení a podporu

Kontakt:

Své životopisy a motivační dopisy zasílejte na vaclavu@ponton.cz, další dotazy směřujte na vaclavu@ponton.cz, nebo na telefon 773 334 363 – Jakub Václavů.

Do životopisu vložte prosím následující text:

Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu podkladů pro přihlášku do výběrového řízení (obecné údaje) dávám souhlas k jejich zpracování ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/ 679 o ochraně osobních údajů (GDPR).

Postup výběrového řízení:

Uchazeči budou oslovováni průběžně, ihned po zaslání životopisu a výběrové řízení bude ukončeno po nalezení vhodného kandidáta či kandidátky. Součástí výběrového řízení budou osobní pohovory a uchazeč může být vyzván k jednodenní stáži v některé ze služeb a projektů poskytovatele.