Sociální pracovník/ pracovnice

datum zadání: 16.05.2019
organizace: Dům tří přání, z.ú.
pozice/obor: Sociální práce, zdraví
ohodnocení:
lokalita: Praha
kontakt: karolinaprazakova@dumtriprani.cz
url: http://www.dumtriprani.cz
Sociální pracovník/pracovnice pro individuální socioterapeutickou práci s dětmi v Centru pro děti Mezipatro, Dům tří přání, HPP, úvazek 0,5-1,0

Dům tří přání je nezisková organizace, která pomáhá dětem a jejich rodinám v náročných životních situacích. Do registrované sociální služby „sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi“ hledáme nového kolegu/novou kolegyni pro individuální práci s dětmi. V Centru pro děti Mezipatro nabízíme
dětem pravidelné socioterapeutické individuální konzultace a skupinové aktivity, které posilují odolnost dětí
a podporují jejich osobnostní a sociální rozvoj.
Uvítáme kolegu/kolegyni se zkušenostmi s prací s dětmi a se zájmem o problematiku ohrožených dětí.

Náplň práce:

 přímá individuální socioterapeutická práce s dětmi (pravidelné konzultace) v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi
 vstupní a průběžné vyhodnocovací konzultace s celou rodinou
 samostatné vedení případu v roli klíčového pracovníka (sestavení ind. plánu podpory dítěte, jeho realizace a průběžné vyhodnocování)
 velmi úzká spolupráce s ostatními odbornými týmy organizace, pracovníky OSPOD a s dalšími zainteresovanými organizacemi a odborníky
 administrativa spojená s přímou klientskou prací
 organizační zajištění skupinových programů a komunikace s externími odbornými lektory
 příprava letního socioterapeutického pobytu s dětmi a aktivní účast na něm (od r. 2020)

Požadujeme:
 VOŠ/VŠ, odbornou způsobilost dle § 110 zák. 108/2006 Sb. (např. sociální práce, sociální pedagogika, speciální pedagogika)
 dobrou orientaci ve vývojové psychologii a potřebách dítěte
 orientaci v oblasti sociálně-právní ochrany dětí
 praxi v pomáhajících profesích a v práci s dětmi min. 2 roky
 schopnost samostatné i týmové práce, proaktivní přístup
 dobré komunikační dovednosti
 osobnostní zralost, psychickou odolnost, rozhodnost, dovednost udržet si vlastní hranice
 časovou flexibilitu - pracovní doba do 18 hodin (převaha práce v odpoledních hodinách)
 alespoň základní kurz krizové intervence, dlouhodobé kurzy/výcviky výhodou
(např. psychoterapeutický, sandplaying, terapie hrou, či další související s nabízenou pozicí)

Nabízíme:
 práci v respektované a stabilní organizaci působící v oblasti sociálních služeb a sociálně právní
ochrany dětí
 profesionální a přátelský pracovní tým
 supervize a týmové intervize
 finanční podporu dalšího odborného vzdělávání
 prostor pro invenci, kreativitu
 pracovní smlouvu na dobu určitou (1 rok), poté na dobu neurčitou
 pracovní úvazek zkrácený od 0,5 (zahrnuje 3 odpoledne 14-18 hod. a 1x v měsíci pátek dopoledne) – až celý 1,00

Nástup: září 2019, nebo dle domluvy

V případě zájmu zašlete do 31. 5. 2019 strukturovaný životopis a min. 15ti řádkový motivační dopis, ve kterém, prosíme, konkrétně popište své dosavadní zkušenosti s prací s dětmi (případně rodinami) a metody práce, které při práci s dětmi používáte.
Uchazeči bez motivačního dopisu nebudou do výběrového řízení zařazeni.

Kontaktní osoba:
Mgr. Karolína Pražáková
E-mail:karolinaprazakova@dumtriprani.cz
Adresa zařízení: Svatovítská 7, Praha