Odborník/odbornice s chutí chránit naše lesy a přírodu

datum zadání: 14.03.2019
organizace: Hnutí DUHA
pozice/obor: Životní prostředí
ohodnocení: 22 000 - 30 000 Kč
lokalita: Celá ČR
kontakt: magdalena.davidkova@hnutiduha.cz
url: http://www.hnutiduha.cz/
Hledáš smysluplnou práci, ve které se aktivně zapojíš do řešení problémů českých lesů a přírody? Jdeš po kořenu věci a nebojíš se oslovovat široké spektrum laické i odborné veřejnosti a vést s nimi dialog? Chceš ovlivňovat směr, kterým se vydají lesy a divoká příroda u nás?

Pak hledáme tebe!

Co nabízíme?

Možnost podílet se na práci vlivné ekologické organizace s tradicí;
inspirativní prostředí a zajímavou, různorodou práci v jedné z předních českých neziskových organizací;
pružnou pracovní dobu, možnost částečně pracovat z domu;
stravenky;
služební telefon a notebook;
25 dnů dovolené;
zázemí a kancelář v centru Brna nebo v centru Prahy.

Nástup možný od dubna 2019.

Rozsah práce: 0,5-1,0 úvazek (podle vzájemné dohody) na dobu určitou do 31. 3. 2020 s možností prodloužení.

Místo práce: Brno nebo Praha.

Základní mzda: pro 1,0 úvazek 22 000 – 30 000 Kč (dle zkušeností a výsledků práce).

Jaká je náplň práce na této pozici?

Aktivní prosazování progresivních řešení v ochraně přírody a krajiny se zaměřením na šetrné hospodaření v lesích a na divokou přírodu. Konkrétně:
- jednání s politiky, úředníky, experty a domácími i zahraničními partnery,
- příprava odborných studií a analýz,
- spolupráce s novináři,
- aktivní účast na odborných seminářích či konferencích.
Organizace veřejných akcí.
Příprava písemných podkladů - odborných, vzdělávacích pro veřejnost i pro média.
Organizační řízení projektů (ve spolupráci s dalšími členy programu Krajina i v rámci celé organizace).
Součástí práce jsou pracovní cesty po ČR a příležitostně i do zahraničí.

Hledáme někoho, kdo

-s námi sdílí chuť prosazovat nová řešení, je zodpovědný a má aktivní přístup k řešení problémů,
-má ukončené vysokoškolské vzdělání v lesnickém nebo přírodovědném oboru minimálně na úrovni Bc.,
-má dobrý psaný i mluvený projev v anglickém jazyce,
-je komunikativní, má schopnost prezentovat odbornou problematiku i laickému publiku,
-výhodou je :
praxe v ochraně přírody či lesnictví,
předchozí praxe v neziskové organizaci,
praktická zkušenost s vedením kampaně v oblasti životního prostředí.

Do 17. března 2019 pošlete na adresu magdalena.davidkova@hnutiduha.cz

- motivační dopis,
- strukturovaný životopis,
- kontakt (jméno a telefon) na dvě osoby, které mohou poskytnout reference,
- video (max. 3 minuty), kde vysvětlíte laické veřejnosti hlavní problémy českého lesního hospodářství.

Název videa ve formátu Jmeno_Prijmeni.mp4 nebo Jmeno_Prijmeni.mov pošlete přes službu wetransfer.com nebo www.uschovna.cz na adresu magdalena.davidkova@hnutiduha.cz.

Do předmětu e-mailu prosím uveďte název pozice: odborníka/odbornice s chutí chránit přírodu.

Vybrané zájemce a zájemkyně pozveme k pohovorům, které proběhnou 21. března 2019 v Praze.

Pro více informací se obraťte na Janu Řídkou, telefon: 773 759 039, e-mail: jana.ridka@hnutiduha.cz.