Zpravodajství

Zpravodajství

Zapojte se do Burzy filantropie

V březnu 2016 se v Benešově u Prahy uskuteční historicky první středočeská Burza filantropie. Jedná se fakticky o „Den D“, jak jej známe z pořadu České televize, kde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů. Místo začínajících podnikatelů se prezentujete vy s projekty, na které chcete získat materiální, finanční nebo lidské zdroje. Na druhé straně pak jsou zástupci firem a místní samosprávy v roli donátorů.
celý článek
 

Pozvánka na minikonferenci

Tématem konference, kterou pořádá společnost Czech DEX, s.r.o. 23. října v Praze, je „(Ne)zaměstnanost mladých do 30 let, aktuální inspirační projekty a největší výzvy v práci s touto cílovou skupinou“. Přihlašování je možné do 21. 10. do 16 hodin.
celý článek
 

Pozvánka na workshop ČT - Komunikace s médii

Česká televize zve neziskové organizace na již čtvrtý workshop pod hlavičkou projektu ČT podporuje. Workshop nabízí možnost nechat se inspirovat zkušenostmi a praktickými dovednostmi profesionálů, kteří působí v České televizi a sami mají chuť pracovat pro dobrou věc. Účast na kurzu je bezplatná.
celý článek
 

Neziskovka roku 2015 představuje 15 semifinalistů. Hlasujte pro svého favorita v Ceně veřejnosti

Od 1. října do 31. října 2015 se může každý zapojit do rozhodování o vítězi Ceny veřejnosti v ocenění Neziskovka roku 2015. Na stránkách www.neziskovkaroku.cz si lze vybrat z 15 semifinalistů letošního ročníku až tři neziskovky, kterým chcete dát svůj hlas.
celý článek
 

Nadace VIA představuje filantropické příběhy, které mění Českou republiku

Prestižní cena za filantropii VIA BONA zná finalisty letošního 18. ročníku - nezávislé poroty vybraly v každé ze sedmi kategorií tři finalisty. V letošním roce jsou součástí ceny dvě novinky – cena za dar ze závěti a hlasování veřejnosti. Vítězové budou vyhlášeni v úterý 6. října na slavnostním večeru v Kaiserštejnském paláci, akce proběhne pod záštitou velvyslance USA.
celý článek
 

Školy se mohou začít přihlašovat do programů JA Czech

JA Czech, česká kancelář mezinárodní vzdělávací neziskové organizace, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, otevřela přihlášky pro základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy do svých programů pro školní rok 2015/16. K dispozici jsou i školení pro vyučující. Během loňského školního roku se programů JA Czech zúčastnilo přes 11 000 žáků a studentů z desítek škol z celé České republiky. Nový školní rok je již 23. rokem činnosti JA Czech u nás.
celý článek
 

Evropské dny handicapu 2015: konference, jarmark i slavnostní večer

Akce a projekty, které odolají času a získají renomé za hranicemi České republiky, stojí vždy za pozornost. Ostrava má to štěstí, že už třiadvacet let hostí Evropské dny handicapu. Unikátní mezinárodní setkání reflektuje aktuální situaci v oblasti sociální péče, zdravotnictví a vzdělávání dětí, mládeže a dospělých s handicapem. Lékaři, pedagogové, sociální pracovníci a další specialisté do moravskoslezské metropole letos přicestují v týdnu od 5. do 8. října.
celý článek
 

Pozvánka k účasti na veletrhu PAMÁTKY 2015

Záleží Vám na obnově kulturního dědictví? Ať už se jedná o kulturní památku, obnovu starých řemesel a tradic, či obnovu strojů a další, máte šanci využít příležitosti a seznámit okolí se svou činností na veletrhu PAMÁTKY. Mezioborový veletrh se uskuteční v Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti v Holešovicích ve dnech 22. – 23. října 2015.
celý článek
 

Evropské dny handicapu - již podesáté bude nevšední činy lidí oceňovat Křišťálový kamínek

Asociace TRIGON vyhlašuje v rámci XXIII. ročníku Evropských dnů handicapu už podesáté prestižní ocenění Křišťálový kamínek. Tímto oceněním chce vyzdvihnout mimořádné činy lidí
s handicapem a zároveň poděkovat těm, kteří problematice dětí, mládeže i dospělých s postižením věnují svůj čas a energii.
celý článek
 

Jací jsme dárci aneb Přispívání na dobročinné aktivity 2015

Jak jsme na tom v České republice s dárcovstvím? Odpověď naleznete v přehledné infografice.
celý článek
 

Poradna Světa neziskovek: Veřejně prospěšný poplatník a odpisy

Veřejně prospěšný poplatník (dále jen VPP) nakoupil auto Mercedes Transporter za 950 000 Kč. Toto auto bylo financováno z 50 % z přijatých darů a z 50 % z vlastních zdrojů. Dary přijaté pro financování tohoto auta byly účtovány MD 221/D 901 (Vlastní jmění).
celý článek
 

České neziskové organizace byly v roce 2014 aktivnější a drží se na třetím místě v mezinárodním srovnání

České neziskové organizace se v roce 2014 ve srovnání s předešlými roky aktivněji zapojovaly do veřejného života a dění ve svých komunitách. Vyplynulo to z mezinárodního hodnocení Americké agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID), jejímž partnerem v České republice je Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR).
celý článek
 

Vláda ve středu 29. 7. 2015 projedná Státní politiku vůči nestátním neziskovým organizacím na léta 2015 – 2020

Dokument, který koncepčně a systémově vymezuje politiku státu vůči nestátním neziskovým organizacím, předloží ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu a předseda Rady vlády pro nestátní neziskové organizace Jiří Dienstbier.
celý článek
 

Centrum moderní rehabilitace Ergo Aktiv otevřelo pro osoby po poškození mozku Klub Aktiv

Chcete žít znovu vlastním životem? Už Vás nebaví trávit čas doma? Rádi byste poznali nové lidi? Láká Vás možnost plánovat si svůj čas a aktivity? A hledáte někoho, s kým byste je mohli realizovat?
celý článek
 

Dotazníkové šetření YouSEE na téma sociálního podnikání

Dotazník vznikl v rámci projektu Young Social Enterprises with Young Entrepreneurs, který je realizován za podpory programu ERASMUS+ a probíhá současně i v dalších zemích EU. Na základě výstupů z dotazníkového šetření vzniknou výukové materiály, které budou reflektovat získaná data, a dále budou pořádány veřejné přednášky/semináře.
celý článek
 

Italská Palmová riviéra v září pro seniory za skvělou cenu

<p> <strong> Nezisková organizace Senior fitnes tímto oslovuje ostatní neziskové organizace s nabídkou zájezdu do slunné Itálie za cenu již od 4 200 Kč pro jejich klienty od 50+. </strong> </p>
celý článek
 

Zachování stávající ochrany přírody Natura 2000 - výzva k podpoře

Krušnohorská rašeliniště nebo rybníky na Třeboňsku, vydry či orchidejové louky. To vše (a mnohem více) u nás pomáhají chránit evropská pravidla, jež utvářejí soustavu ochrany přírody Natura 2000. Díky nim v Česku přibývají nové přírodní rezervace, lépe pečujeme o hnízdiště ptáků a do naší krajiny se vracejí vzácná zvířata. Evropští komisaři uvažují, že ochranu přírody razantně oslabí. Občané mají možnost se k plánovaným změnám do 24. 7. vyjádřit.
celý článek
 

Pozvánka na tiskovou konferenci: Značka spolehlivosti pro neziskové organizace

Rada kvality České republiky, Řídící výbor Programu Česká kvalita a Asociace veřejně prospěšných organizací ČR si Vás dovolují pozvat na tiskovou konferenci, na které bude představena nová značka v Programu Česká kvalita – “Spolehlivá veřejně prospěšná organizace”. Tato značka spolehlivosti je zárukou pro dárce, že její držitel nezneužívá věnované peníze na nekalé účely.
celý článek
 

Nadace Sirius vyhlašuje grantové řízení pro rok 2015

<p>tématem grantového řízení je: <strong>Podpora mladistvých při vstupu do samostatného života z náhradní péče</strong>.</p>
celý článek
 

Workshop ČSOB Nadačního programu vzdělání

Letošní novinkou ČSOB Nadačního programu vzdělání je druhé kolo, které se bude věnovat tématu bezpečnost v online prostředí. ČSOB podpoří vybrané projekty celkovou částkou až 1 000 000 Kč.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz