Zpravodajství

Zpravodajství

Pracovní portál nejen pro neslyšící - pozvánka na konferenci

Zajímáte se o pracovní uplatnění a zaměstnávání neslyšících? Hledáte neslyšícího zaměstnance? Jste neslyšící a hledáte práci? Tichý svět Vás zve na krajskou konferenci na téma Pracovní portál nejen pro neslyšící.
celý článek
 

ORBIS PICTUS PLAY - Nabídka k převzetí interaktivního výstavního projektu

Výstavy spojené s projektem ORBIS PICTUS PLAY, které umělecky koncipuje Petr Nikl, navštívilo po celém světě více než 2,6 milionu návštěvníků. Autoři projektu nyní hledají následovníka a pokračovatele v organizaci těchto úspěšných výstav.
celý článek
 

Finišuje projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci realizovalo občanské sdružení Amelie jako první svého druhu v České Republice. Projekt byl určen lidem žijícím ve Středočeském kraji, jejichž nemoc ustoupila, pobírají invalidní důchod a mají potíže s nalezením zaměstnání.
celý článek
 

Den pro neziskové organizace 2015

Ve středu 15. 4. 2015 proběhne již sedmý ročník vzdělávací akce Den pro neziskové organizace, kterou pořádá společnost Microsoft a Sdružení VIA v rámci programu TechSoup Česká republika. A opět se máte na co těšit!
celý článek
 

Evropa hrou - Evropské projektové dny 2015

Cílem Evropských projektových dnů na téma „Evropy hrou“ je regionální podpora organizací v zapojení do programu Erasmus+. Evropské projektové dny jsou soutěží nejlepších návrhů, informace o soutěži jsou šířeny ve spolupráci s Krajskými úřady a dalšími regionálními partnery.
celý článek
 

Adventní koncerty

Česká televize vyhlašuje výběrové řízení na příspěvky z 25. ročníku Adventních koncertů, které se uskuteční v prosinci 2015. Kompletně vypracované projekty s žádostí je možné zasílat nejpozději do 30. dubna 2015.
celý článek
 

Pozvánka na Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Univerzita Karlova Vám nabízí možnost zúčastnit se Festivalu absolventů a Dne celoživotního vzdělávání. Akce se bude konat v sobotu 11. dubna v prostorách Karolina (Ovocný trh 3, Praha 1 Staré město) od 10 do 17 hodin. Vítáni jsou všichni zájemci od 3 do 99 let.
celý článek
 

AVPO ČR: Darujte peníze s větší jistotou

Chcete darovat část vašich peněz některé z neziskovek? Nevíte, pro kterou se rozhodnout? Jak poznat, že vámi svěřené peníze půjdou opravdu na daný účel? Značku spolehlivosti mají nově i neziskové organizace. Označení „Spolehlivá veřejně prospěšná organizace“, obdrží pouze neziskové organizace, které prošly důkladným hodnocením. Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) představí v průběhu následujících dvou měsíců značku spolehlivosti zástupcům firem i neziskových organizací ve všech čtrnácti krajských městech ČR. Vstup na setkání je zdarma.
celý článek
 

Laboratoř Nadace Vodafone: účastníci druhého ročníku získali závěrečná ocenění

Laboratoř Nadace Vodafone – akcelerační program pro neziskovky a sociální podniky, které se věnují společensky prospěšným technologiím, byl ve čtvrtek 19. února završen slavnostním setkáním účastníků, mentorů a investorů v novém sídle Vodafone v pražských Stodůlkách. Deset účastnických týmů představilo svůj projekt a posun, kterého dosáhly během programu. Prezentace hodnotila odborná porota i účastníci navzájem.
celý článek
 

Pozvánka na setkání Značka spolehlivosti

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR Vás zve na diskusní setkání, která postupně proběhnou ve všech krajských městech České republiky a během nichž představí značku spolehlivosti veřejně prospěšných organizací. Termíny a místa setkání naleznete v přiložené pozvánce.
celý článek
 

Novela zákona o veřejném zdraví neúnosně zatíží organizace pracující s dětmi i učitele

Zdravotní výbor Parlamentu ČR projednává v současné novelu zákona o veřejném zdraví 258/2000 Sb. Tato novela může vážným způsobem ohrozit pedagogy, jejich školy, potažmo zřizovatele i organizace pracující s dětmi, jejich zaměstnance a dobrovolníky.
celý článek
 

Asociace provozovatelů mobilních sítí hledá nového dodavatele služby DMS

Celá částka z nových DMS půjde neziskovým organizacím, náklady na provoz systému budou hradit operátoři. Tendr na nového dodavatele služby bude vypsán do konce prvního čtvrtletí 2015.
celý článek
 

Pozvánka na kurzy k Metodice pro neformální vzdělávání

Jedním z výstupů projektu K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání, který realizují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní institut pro další vzdělávání, je publikace „METODIKA – kompetence, kvalita, kvalifikace, (sebe)koncepce pro NEFORMÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ“. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících modulů, na základě kterých proběhnou vzdělávací kurzy pro pracovníky pracující s dětmi a mládeží.
celý článek
 

ČSOB v únoru spouští dva programy, oba podpoří vzdělávání

ČSOB dlouhodobě podporuje vzdělávání, a tak i letos v rámci Nadačního programu vzdělání rozdá 2 miliony korun na projekty těm organizacím, které podpoří finanční gramotnost a vzdělávání u různých sociálních skupin v České republice. Vzdělání, odborné poradenství a mentoring určený pro změnu přímo neziskovkám nabídne zcela nový projekt ČSOB - Akademie Modrého života.
celý článek
 

ASNEP opět varuje před podvodnou sbírkou!

Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP) V červenci 2014 varovala před falešnou sbírkou na neslyšící. S novým rokem jsou podvodníci zpět!
celý článek
 

Velvyslanectví USA vyhlásilo speciální grantovou výzvu na boj proti korupci

V rámci svého programu malých grantu vyhlašuje Velvyslanectví USA v Praze výběrové řízení na podporu protikorupční projektů, které mají za cíl prosazovat dobré vládnutí, občanskou angažovanost, transparentnost a obecně eliminovat korupci v České republice.
celý článek
 

Pozvánka na výstavu ilustrací pro nevidové: David Linek, DÍVEJ SE RUKAMA

celý článek
 

Únor ve znamení Zlatého středníku

Zlatý středník, soutěž hodnotící především firemní periodické i neperiodické tiskoviny a média, funguje v českých marketingových vodách již třináct let.
celý článek
 

Neziskové organizace už nemusí platit soudní poplatky

Konec roku přináší neziskovým organizacím jednu příjemnou změnu. Dnes, tedy 29. prosince 2014, vyšel konečně ve Sbírce zákonů dlouho očekávaný zákon č. 335/2014 Sb., kterým se mění zákon o soudních poplatcích č. 549/1991 Sb. V praxi to znamená, že počínaje dneškem jsou neziskové organizace opět osvobozeny od povinnosti platit soudní poplatky.
celý článek
 

Společná výzva Výboru RVNNO pro EU a AVPO ČR a kritéria pro výběr kandidátů, kteří budou zastupovat neziskový sektor v monitorovacích výborech operačních programů 2014-2020

V nejbližší době budou ustavovány monitorovací výbory pro jednotlivé operační programy na podporu z ESIF pro programové období 2014 – 2020 za účasti zástupců nestátních neziskových organizací. Proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou nominace, a to následujícím způsobem:
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 173 166, e-mail: nadace@neziskovky.cz