Zpravodajství

Zpravodajství

Začněte trénovat na KOKO Race

U obce Vidim na Kokořínsku v sobotu 27. května odstartuje již 7. ročník duatlonového závodu (kolo-běh) Kokořínskem cestou necestou, neboli KOKO RACE 2017. Akce vhodná pro celou rodinu se koná v krásném prostředí CHKO Kokořínsko. Výtěžek půjde na pomoc ohroženým dětem. Záštitu nad závodem převzal starosta města Mělník, MVDr. Ctirad Mikeš.
celý článek
 

Hlasujte pro nejsilnější porevoluční příběh české filantropie

Ceny Via Bona každým rokem putují do rukou těch, kteří nezištně pomáhají druhým. Letošní jubilejní ročník je oslavou všech oceněných. Nadace Via vybrala dvacet nejinspirativnějších příběhů české filantropie posledních dvou dekád. O vítězi rozhodne veřejnost.
celý článek
 

Ohlédnutí za Dnem pro neziskové organizace a soutěží Microsoft NGO Awards

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se již podeváté na Dni pro neziskové organizace sešlo na 70 představitelů neziskových organizací z celé České republiky působících v nejrůznějších oblastech. Zúčastnily se ekologicky či kulturně zaměřené organizace, jakož i organizace poskytující sociální služby nebo pracující s mládeží. Akce proběhla v prostorách sídla Microsoft ČR.
celý článek
 

Nadace Karla Janečka přijímá přihlášky do jarní Třidvajedna dílny!

Máte nápad nebo projekt, který inovativním způsobem řeší společenský problém z oblasti vzdělávání nebo aktivní občanské společnosti? Máte odvahu na jeho realizaci, ale nejste si jistí zda bude úspěšně fungovat? Nadace Karla Janečka Vám nabízí možnost zúčastnit se šestidenního akcelerátoru s názvem #třidvajedna dílna.
celý článek
 

Duben, blázniví budem!

Již tradičně organizuje Sdružení Práh jižní Morava kampaň Měsíc bláznovství, jejímž cílem je zmenšit předsudky vůči duševně nemocným. Akci provází heslo „Zbláznit se může každý", což potvrzuje i enormní nárůst pacientů psychiatrických ambulancí.
celý článek
 

Pomáhejte dárkem

Chcete zvýšit prodej vašich výrobků a rozšířit povědomí o Vaší práci? Projekt Pomáháme dárkem od autora Petra Šimandla je prostor pro vystavení a prodej výrobků chráněných dílen, organizací neziskového sektoru a od osob se zdravotním postižením. Zjistěte, jak se můžete zapojit i vy.
celý článek
 

Dárcovské SMS v novém kabátu

Třináct let od svého vzniku přicházejí APMS (Asociace provozovatelů mobilních sítí) společně s Forem Dárců s výrazným krokem vpřed. Nově bude možné zasílat DMS i v hodnotě 60 a 90 Kč, využít můžete i trvalý příkaz. V současné době využívá dárcovské SMS více než 300 organizací s aktivní veřejnou sbírkou. DMS jsou mezi Čechy oblíbenou formou dárcovství.
celý článek
 

Slavnostní ocenění LASKAVEC s přednáškou Petra Ludwiga

Vzpomenete si, kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek? Kdy vy sami jste někomu nezištně pomohli? V neděli 23. dubna 2017 od 20.00 proběhne ve Stavovském divadle slavnostní ocenění #LASKAVEC Nadace Karla Janečka. Součástí večera bude meta-přednáška Petra Ludwiga (autor bestselleru Konec prokrastinace) na téma Co ví věda o laskavosti?
celý článek
 

Získejte International Achievement Award - přihlášování jen do 12. dubna!

Znáte nějaký úspěšný projekt podporující mezikulturní dialog? Nebo jste vy sami jeho strůjcem? Nenechte si ujít soutěž Intercultural Achievement Award, kterou tradičně vyhlašuje Spolkové ministerstvo pro Evropu, integraci a zahraničí Rakouské republiky. Přihlašovat se mohou neziskové organizace také z ČR. Přihlášky posílejte do 12.4.2017.
celý článek
 

Když chcete peníze, nežádejte peníze

Tak se jmenuje jeden z workshopů Slovensko-české konference o fundraisingu, ve kterém vám Dobrý anjel představí kampaně, které nebyly zaměřené na získávání finančních prostředků, ale nakonec se právě v tomhle ukázaly jako nejúspěšnější. Konference o fundraisingu s podtitulem „Peníze z nebe nikomu nepadají“ se v novém formátu koná 19. května 2017 v Bratislavě.
celý článek
 

Černé skládky zmizí z veřejného prostoru

„Musíme to uklidit“, tak zní motto velkého jarního úklidu, který proběhne v sobotu, 8. dubna 2017 po celé republice. Letošní ročník podpoří Národní program Životního prostředí zaměřený na environmentální vzdělávání. Cílem akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, není jen odstranění nepořádku a černých skládek, důležitější částí celého projektu je prevence jejich vzniku.
celý článek
 

Planeta tuto sobotu ve 20.30 opět na hodinu zhasne

Neviditelná Petřínská rozhledna v Praze, schované jihlavské památky, anebo potemnělé žatecké ulice, i tak vyjádřily v minulých letech jednotlivá města podporu celosvětovému happeningu Hodina Země. Přidat se k akci Hodina země můžete už tuto sobotu i vy.
celý článek
 

SozialMarie 2017: Nejlepší sociálně inovativní projekty podle veřejnosti

Cenu veřejnosti SozialMarie 2017 letos obdržely výjimečné inovační projekty, které se snaží odpovědět na aktuální společenské výzvy. Vítězové získali tříminutové image-video ke svým projektům. Z České republiky u veřejnosti zabodoval projekt Hajného metoda, který přináší alternativní přístup k výuce matematiky.
celý článek
 

AVPO ČR se vyjádřila k vládnímu návrhu zákona o statusu veřejné prospěšnosti

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky schválila dne 14. 3. 2017 v prvním čtení vládní návrh zákona o statusu veřejné prospěšnosti. Návrh byl poslancům předložen ve stejné podobě, v jaké jej Asociace veřejně prospěšných organizací ČR i řada dalších neziskových organizacích odmítla již v září 2016.
celý článek
 

Zapojte se do výzkumu individuálního dárcovství v ČR

Sekretariát Rady vlády pro nestátní neziskové organizace ve spolupráci s doc. PhDr. Pavolem Fričem, Ph.D. z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze spustil dotazníkové šetření, jehož cílem je zjistit,jaký význam a strukturu má individuální dárcovství v životě českých nestátních neziskových organizací.
celý článek
 

Zkuste pracovat Projektově, doporučuje Celé Česko čte dětem

Přesto, že Celé Česko čte dětem stojí za celorepublikově známými projekty, tahle neziskovka pracuje jen ve 3 – 4 lidech. Aby vše plynule zvládali, bylo nutné otevřít se jisté míře profesionalizace. Jaké digitální nástroje vyzkoušeli? Co se jim osvědčilo pro zlepšení každodenní činnosti? A proč byste to měli zkusit taky?
celý článek
 

Microsoft Den pro neziskové organizace dnes otevírá registrace, kapacita omezena

Přijďte načerpat inspiraci a dozvědět se novinky týkající se cloudových služeb a dalších aplikací Microsoft. Ve čtvrtek 6. dubna již po deváté proběhne Den pro neziskové organizace. Vstup je zdarma, kapacita akce je ale pouze 70 osob. Přihlašování bude spuštěno dnes ve 14 hodin, přihlaste se včas!
celý článek
 

Jeden svět dnes naposledy v Praze, přesune se do dalších 32 měst

Zúčastněte se 19. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který se koná od 6.3 do 15.3 v Praze a následně v dalších 32 městech České republiky. Tématem festivalu, který letos představí přes 110 filmů, je Umění spolupráce. Těšit se můžete i na více než 120 zahraničních hostů.
celý článek
 

Která škola bude Lepší?

Vybraní studenti michelských základních škol v rámci projektu Lepší škola soutěžili o finanční podporu svých projektů, které přispívají ke kultivaci studijního prostředí. Platformou pro projekt Lepší škola byla mobilní a webová aplikace Lepší místo, pomocí níž se může na zkvalitňování veřejného prostoru v Česku podílet každý. Šek na 50 000 korun si odnesli žáci ze ZŠ Ohradní a ZŠ Mendíků.
celý článek
 

Konference INSPO hlásí plno, nenechte si ujít online přenos

Konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která proběhne 25. 3., hlásí plno! Pokud jste se nestihli přihlásit, o zajímavé přednášky nepřijdete - z hlavního sálu Kongresového centra Praha bude zajištěn online přenos. Na konferenci představí technologické novinky třeba tvůrci úspěšné aplikace Záchranka.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 173 166, e-mail: nadace@neziskovky.cz