Zpravodajství

Zpravodajství

ASNEP opět varuje před podvodnou sbírkou!

Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP) V červenci 2014 varovala před falešnou sbírkou na neslyšící. S novým rokem jsou podvodníci zpět!
celý článek
 

Velvyslanectví USA vyhlásilo speciální grantovou výzvu na boj proti korupci

V rámci svého programu malých grantu vyhlašuje Velvyslanectví USA v Praze výběrové řízení na podporu protikorupční projektů, které mají za cíl prosazovat dobré vládnutí, občanskou angažovanost, transparentnost a obecně eliminovat korupci v České republice.
celý článek
 

Pozvánka na výstavu ilustrací pro nevidové: David Linek, DÍVEJ SE RUKAMA

celý článek
 

Únor ve znamení Zlatého středníku

Zlatý středník, soutěž hodnotící především firemní periodické i neperiodické tiskoviny a média, funguje v českých marketingových vodách již třináct let.
celý článek
 

Neziskové organizace už nemusí platit soudní poplatky

Konec roku přináší neziskovým organizacím jednu příjemnou změnu. Dnes, tedy 29. prosince 2014, vyšel konečně ve Sbírce zákonů dlouho očekávaný zákon č. 335/2014 Sb., kterým se mění zákon o soudních poplatcích č. 549/1991 Sb. V praxi to znamená, že počínaje dneškem jsou neziskové organizace opět osvobozeny od povinnosti platit soudní poplatky.
celý článek
 

Společná výzva Výboru RVNNO pro EU a AVPO ČR a kritéria pro výběr kandidátů, kteří budou zastupovat neziskový sektor v monitorovacích výborech operačních programů 2014-2020

V nejbližší době budou ustavovány monitorovací výbory pro jednotlivé operační programy na podporu z ESIF pro programové období 2014 – 2020 za účasti zástupců nestátních neziskových organizací. Proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou nominace, a to následujícím způsobem:
celý článek
 

SOCIÁLNÍ KAVÁRNA BÍLÁ VRÁNA V CENTRU PRAHY OTEVŘENA

Kavárna, jež zaměstnává lidi s mentálním postižením, nabízí fairtrade kávu, domácí koláče i kulturní program.
celý článek
 

Benefiční aukce uměleckých děl

Středisko humanitární a rozvojové pomoci Diakonie ČCE tímto všechny zve na první ročník benefiční aukce uměleckých děl, který se uskuteční dne 25. listopadu ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze.
celý článek
 

Všeoborová konference - pozvánka

Asociace nestátních neziskových organizací v české republice Vás zve na 9. Všeoborovou konferenci, která se uskuteční ve dnech 1. a 2.12. 2014 v Praze.
celý článek
 

Soutěž Neziskovka roku 2014 zná své vítěze

celý článek
 

Rozhodněte o nejpřínosnějším charitativním projektu!

Až do 2. listopadu se můžete zapojit do rozhodování o vítězi Ceny veřejnosti v ocenění Neziskovka roku 2014.
celý článek
 

20.10.2014 BYLA UDĚLENA PRVNÍ OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA

Praha, 20. října: Dnes, v Karlínském Spektru, obecně prospěšná společnost yourchance udělila ocenění Bílá vrána, a to hned ve dvou kategoriích.
celý článek
 

Kino Brasil - karneval brazilských filmů

Ve dnech 7. a 8. listopadu 2014 proběhne v pražském Biu Oko první ročník festivalu brazilských filmů Kino Brasil. Organizátorem akce je spolek Saudade. Cílem festivalu je představit českému publiku Brazílii v její pestrosti a různorodosti, prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách známé a běžně dostupné.
celý článek
 

Community Solutions Program Recruitment 2015

Byla vydána výzva k podávání přihlášek do programu “Community Solutions”, stáží v amerických nevládkách i institucích které se věnují tématům (ponecháno v angličtině) Transparency & Accountability, Tolerance & Conflict Resolution, Environmental Issues, Women & Gender.
celý článek
 

Nové grantové výzvy Ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví jako Zprostředkovatel Malého grantového schématu vyhlašuje výzvy k předkládání žádostí o granty v oblasti Psychiatrické péče a péče o děti.
celý článek
 

Čajomír trek 2014

Pozvánka na podzimní výlet pro milovníky čaje, na Čajomír trek v prostorech Průhonického parku a zámku.
celý článek
 

Pojďte s námi zlepšovat sousedské vztahy - přihlaste svůj projekt do programu souSedíme si!

Máte nápad, jak zlepšit mezilidské vztahy ve vaší obci? Rádi byste poznali své sousedy? Chcete spolupracovat i s dalšími spolky a místní samosprávou? Pak je tu program souSedíme si právě pro vás! Na podporu vašich aktivit můžete získat až 100 000 Kč.
celý článek
 

Známe vítěze cen VIA BONA 2014 za filantropii

Ceny VIA Bona za filantropii letos putují k zakladateli Dobrého Anděla v ČR nebo projektu „Milý Ježíšku“, novináři ocenili Kvido Štěpánka, jehož životní náplní je pomáhat potřebným.
celý článek
 

Počkejte si na odpuštění soudních poplatků neziskovkám

Vlivem rychlého schvalování doprovodných zákonů k novému občanskému zákoníku došlo, spíše omylem, k zavedení poplatkové povinnosti za registraci a zápis změn i u neziskových organizací. Jedná se o tisícikorunové částky za každý zápis, či změnu ve veřejném rejstříku, což u větších spolků, s členitou strukturou pobočných spolků, činí v současné době mnohatisícové výdaje.
celý článek
 

První neziskové organizace získaly značku spolehlivosti

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) představila první držitele označení Spolehlivá veřejně prospěšná organizace.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz