Zpravodajství

Zpravodajství

Laboratoř Nadace Vodafone: účastníci druhého ročníku získali závěrečná ocenění

Laboratoř Nadace Vodafone – akcelerační program pro neziskovky a sociální podniky, které se věnují společensky prospěšným technologiím, byl ve čtvrtek 19. února završen slavnostním setkáním účastníků, mentorů a investorů v novém sídle Vodafone v pražských Stodůlkách. Deset účastnických týmů představilo svůj projekt a posun, kterého dosáhly během programu. Prezentace hodnotila odborná porota i účastníci navzájem.
celý článek
 

Pozvánka na setkání Značka spolehlivosti

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR Vás zve na diskusní setkání, která postupně proběhnou ve všech krajských městech České republiky a během nichž představí značku spolehlivosti veřejně prospěšných organizací. Termíny a místa setkání naleznete v přiložené pozvánce.
celý článek
 

Novela zákona o veřejném zdraví neúnosně zatíží organizace pracující s dětmi i učitele

Zdravotní výbor Parlamentu ČR projednává v současné novelu zákona o veřejném zdraví 258/2000 Sb. Tato novela může vážným způsobem ohrozit pedagogy, jejich školy, potažmo zřizovatele i organizace pracující s dětmi, jejich zaměstnance a dobrovolníky.
celý článek
 

Asociace provozovatelů mobilních sítí hledá nového dodavatele služby DMS

Celá částka z nových DMS půjde neziskovým organizacím, náklady na provoz systému budou hradit operátoři. Tendr na nového dodavatele služby bude vypsán do konce prvního čtvrtletí 2015.
celý článek
 

Pozvánka na kurzy k Metodice pro neformální vzdělávání

Jedním z výstupů projektu K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání, který realizují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní institut pro další vzdělávání, je publikace „METODIKA – kompetence, kvalita, kvalifikace, (sebe)koncepce pro NEFORMÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ“. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících modulů, na základě kterých proběhnou vzdělávací kurzy pro pracovníky pracující s dětmi a mládeží.
celý článek
 

ČSOB v únoru spouští dva programy, oba podpoří vzdělávání

ČSOB dlouhodobě podporuje vzdělávání, a tak i letos v rámci Nadačního programu vzdělání rozdá 2 miliony korun na projekty těm organizacím, které podpoří finanční gramotnost a vzdělávání u různých sociálních skupin v České republice. Vzdělání, odborné poradenství a mentoring určený pro změnu přímo neziskovkám nabídne zcela nový projekt ČSOB - Akademie Modrého života.
celý článek
 

ASNEP opět varuje před podvodnou sbírkou!

Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP) V červenci 2014 varovala před falešnou sbírkou na neslyšící. S novým rokem jsou podvodníci zpět!
celý článek
 

Velvyslanectví USA vyhlásilo speciální grantovou výzvu na boj proti korupci

V rámci svého programu malých grantu vyhlašuje Velvyslanectví USA v Praze výběrové řízení na podporu protikorupční projektů, které mají za cíl prosazovat dobré vládnutí, občanskou angažovanost, transparentnost a obecně eliminovat korupci v České republice.
celý článek
 

Pozvánka na výstavu ilustrací pro nevidové: David Linek, DÍVEJ SE RUKAMA

celý článek
 

Únor ve znamení Zlatého středníku

Zlatý středník, soutěž hodnotící především firemní periodické i neperiodické tiskoviny a média, funguje v českých marketingových vodách již třináct let.
celý článek
 

Neziskové organizace už nemusí platit soudní poplatky

Konec roku přináší neziskovým organizacím jednu příjemnou změnu. Dnes, tedy 29. prosince 2014, vyšel konečně ve Sbírce zákonů dlouho očekávaný zákon č. 335/2014 Sb., kterým se mění zákon o soudních poplatcích č. 549/1991 Sb. V praxi to znamená, že počínaje dneškem jsou neziskové organizace opět osvobozeny od povinnosti platit soudní poplatky.
celý článek
 

Společná výzva Výboru RVNNO pro EU a AVPO ČR a kritéria pro výběr kandidátů, kteří budou zastupovat neziskový sektor v monitorovacích výborech operačních programů 2014-2020

V nejbližší době budou ustavovány monitorovací výbory pro jednotlivé operační programy na podporu z ESIF pro programové období 2014 – 2020 za účasti zástupců nestátních neziskových organizací. Proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou nominace, a to následujícím způsobem:
celý článek
 

SOCIÁLNÍ KAVÁRNA BÍLÁ VRÁNA V CENTRU PRAHY OTEVŘENA

Kavárna, jež zaměstnává lidi s mentálním postižením, nabízí fairtrade kávu, domácí koláče i kulturní program.
celý článek
 

Benefiční aukce uměleckých děl

Středisko humanitární a rozvojové pomoci Diakonie ČCE tímto všechny zve na první ročník benefiční aukce uměleckých děl, který se uskuteční dne 25. listopadu ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze.
celý článek
 

Všeoborová konference - pozvánka

Asociace nestátních neziskových organizací v české republice Vás zve na 9. Všeoborovou konferenci, která se uskuteční ve dnech 1. a 2.12. 2014 v Praze.
celý článek
 

Soutěž Neziskovka roku 2014 zná své vítěze

celý článek
 

Rozhodněte o nejpřínosnějším charitativním projektu!

Až do 2. listopadu se můžete zapojit do rozhodování o vítězi Ceny veřejnosti v ocenění Neziskovka roku 2014.
celý článek
 

20.10.2014 BYLA UDĚLENA PRVNÍ OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA

Praha, 20. října: Dnes, v Karlínském Spektru, obecně prospěšná společnost yourchance udělila ocenění Bílá vrána, a to hned ve dvou kategoriích.
celý článek
 

Kino Brasil - karneval brazilských filmů

Ve dnech 7. a 8. listopadu 2014 proběhne v pražském Biu Oko první ročník festivalu brazilských filmů Kino Brasil. Organizátorem akce je spolek Saudade. Cílem festivalu je představit českému publiku Brazílii v její pestrosti a různorodosti, prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách známé a běžně dostupné.
celý článek
 

Community Solutions Program Recruitment 2015

Byla vydána výzva k podávání přihlášek do programu “Community Solutions”, stáží v amerických nevládkách i institucích které se věnují tématům (ponecháno v angličtině) Transparency & Accountability, Tolerance & Conflict Resolution, Environmental Issues, Women & Gender.
celý článek
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz