Hour of Code: zapojte se v prosinci do výuky základů programování


Hour of Code = Hodina kódu je celosvětový hodinový úvod do informatiky, kterého se každý rok účastní desítky milionů lidí po celém světě. Cílem je během jedné hodiny přiblížit zájemcům programování a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Za hodinou kódu stojí organizace Code.org. Právě teď můžete Hodinu kódu pod jejich hlavičkou uspořádat i vy.

Jak se můžete zapojit?

Organizátorem akce se může stát kdokoliv - nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti s informatikou nebo programováním. Veškeré informace, tutoriály a podklady naleznete na hourofcode.com. Na těchto stránkách se se svou akcí můžete také zaregistrovat, zapsat se tak do mapy událostí Hour of Code po celém světě a stát se součástí iniciativy.

V lekcích lze používat počítače, smartphony nebo tablety, některé nevyžadují počítač a připojení k internetu vůbec.

Jak vést Hodinu kódu?

Začněte třeba tím, že si projdete videa z minulého roku na hourofcode.com, a vyberte si tutoriál a vhodný nástroj – využívat můžete například tutoriál postavený na oblíbené hře Minecraft - code.org/minecraft.

Pak již stačí jen uskutečnit samotnou Hodinu kódu, ideálně v týdnu od 7. do 13. prosince nebo v okolních týdnech, v kterých se do iniciativy zapojí celý svět.

Pro další informace se podívejte například na záznam z loňského slovenského webináře pro lektory Ako na Hodinu kódu? Užitečné zdroje najdete také na www.techsoup.cz/hourofcode, kde se také v průběhu listopadu dozvíte podrobnosti o soutěži, do které se budou moci účastníci Hodiny kódu zapojit.

Zdroj: TechSoup ČR

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz