CF Hero: aplikace, která nejen během Giving Tuesday pomůže lidem bez dechu


Do mezinárodního dne dárcovství a dobrovolnictví Giving Tuesday, který oslavíme 28. 11., se zapojí například Nadace Vodafone se zaměstnanci Vodafone, a to kampaní #bezdechu. Společně s Klubem nemocných cystickou fibrózou chtějí dokončit mobilního kouče a trenéra - aplikaci CF Hero. Částku vybranou do 28. 11. na on-line dárcovské platformě Darujme.cz Nadace Vodafone zdvojnásobí.

Cystická fibróza je genetické onemocnění, se kterým nemocní bojují doslova o dech. Nemoc totiž ucpává plíce abnormálně hustým hlenem. Aby mohli dýchat, musí pacienti provádět náročné, několikahodinové inhalace a dechová cvičení a pravidelně brát různé léky. Léčbu je nutné dodržovat od malička, což vyžaduje velkou sebedisciplínu. Podporou a on-line koučem chce být právě aplikace CF Hero, která pomůže (nejen) malým pacientům dodržovat léčebnou terapii. Vznik aplikace můžete podpořit na portálu Darujme.cz.

„Naše aplikace CF Hero zvítězila ve čtvrtém ročníku akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone a odnesla si výhru 350 tisíc korun. Na vývoj aplikace, její distribuci a správu ale potřebujeme mnohem více. I proto jsme rádi, že se zrovna náš projekt rozhodla podpořit společnost Vodafone při Giving Tuesday, “ uvádí Marek Vosecký, grantista programu Rok jinak Nadace Vodafone, který se věnuje vývoji a uvedení aplikace CF Hero na trh.

Zdroj: BezDechu, Darujme.cz

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz