Akcelerační program Social Impact Award odhalil vítěze


Letošní 3. říjen patřil společensky prospěšným projektům. V prostorách pražského Impact Hubu byl slavnostně zakončen 6. ročník akceleračního programu Social Impact Award. Ze 40 přihlášených dostalo 10 projektů šanci projít sérií workshopů, mentoringu a konzultací a na stupně vítězů se nyní postavily ty nejúspěšnější - Centrum Terapie Autismu, Hero Clan a Nejčr.

Vítěznými projekty letošního běhu jsou: ostravské Centrum Terapie Autismu, jehož cílem je poskytovat terapeutickou péči pro děti s autismem a jejich rodiny; HeroClan, díky němuž si neziskové organizace mohou najít specialisty pro zajištění marketingových, grafických a jiných potřeb pro svoji práci; a Nejčr, webový portál s návody k prvním krokům k odpovědnému životu, jehož cílem je propojovat odpovědné české firmy s jejich zákazníky. Cenu veřejnosti si odnesl projekt Lepší senior, který chce svojí činností aktivizovat seniory k účasti na utváření okolního světa.

Projekty byly hodnoceny podle těchto kritérií: společenský dopad, inovativnost, realistické plánování a progres v rámci akcelerátoru. „Každý rok mě příjemně překvapí nápady soutěžících, jejich elán řešit, mnohdy zcela netradiční cestou, problémy, které okolo sebe vidí. Program Social Impact Award má pozitivní dopad na naši společnost a pevně věřím, že v blízké budoucnosti bude sociální podnikání zcela běžným jevem našeho podnikatelského prostředí,” říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace České spořitelny, jednoho z hlavních partnerů akceleračního programu.

Výherci získávají ocenění ve výši 2 000 eur, členství v síti Impact Hub, poukázky od Copy General a PR podporu od studentského agentury PR Gang. Všechny oceněné projekty také odjíždějí na mezinárodní setkání Social Impact Award do Bělehradu, kde představí své projekty i v mezinárodním plénu.

Zdroj: Social Impact Award

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz