Blíží se konec přihlášek do akceleračního programu Impact First


Jen do 10. září jsou otevřené přihlášky do akceleračního programu Impact First určeného pro neziskové organizace a společensky prospěšné podnikatele. Programem za uplynulé běhy prošlo více než 30 organizací. Mezi úspěšné absolventy patří společnosti Social Trade, Amaro Records, Aranžérie nebo Pekárna Na Plechu. Impact First je založený na dlouholetých zkušenostech z rozvoje sociálních podniků v zahraničí a staví na mentoringu, workshopech a konzultacích s odborníky.

Pro všechny zúčastněné znamenal Impact First velký posun v přístupu k vlastnímu podnikání a rozvoji projektu. "Impact First nám pomohl vystrčit hlavy z naší „sociální krabice“. Naučili jsme se více spolupracovat s dalšími organizacemi a firmami, analyzovat a vyhodnocovat naši práci. Ale také být na sebe a to, co děláme, hrdí. To totiž v oblasti neziskového sektoru nebývá zvykem,” prozrazuje Eva Krestová z občanského sdružení Spirála - s projektem NášUp, kteří zvítězili ve 3. běhu programu.

Program Impact First začíná na konci září, tzv. Kick Offem a končí slavnostním vyhlášením nejúspěšnějšího projektu.Všechny týmy mají po dobu účasti v akcelerátoru k dispozici svého mentora, tým konzultantů a poradců. Během vzdělávacích workshopů se týmy naučí, jak si otestovat vlastní projekt nebo jak si přesně definovat potřeby zákazníka, měřit dopad atd. Projekt, kterému se během programu podaří dosáhnout největšího pokroku,  získá finanční odměnu ve výši 50 000 Kč, další podporu mentora a sítě Impact Hubů.

Cena za účast v programu je 10.000 Kč, (pro týmy, které mají účet u ČS platí cena 7.000 Kč). Tento program běží v ČR již druhým rokem a organizuje síť coworkingových center Impact Hub a Nadace České spořitelny ve spolupráci se sociálním bankovnictvím České spořitelny. Pokud máte jakékoliv nejasnosti, můžete svůj projekt či přihlášku do programu konzultovat  s organizačním týmem.

Zdroj: www.impactfirst.cz

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz