K letošnímu Give & Gain Day se připojilo na 1200 dobrovolníků z firem


1 223 dobrovolníků, 40 zapojených firem a 90 akcí - tak vypadal letošní mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day. Sedmý ročník celorepublikové akce se konal 19. května, iniciátorem je platforma Byznys pro společnost s britským partnerem Business in the Community.

„Zaměstnanci, kteří se v rámci Give & Gain Day stali na jeden den dobrovolníky, měli jedinečnou příležitost poznat úplně nový svět veřejně prospěšných a nevládních neziskových organizací. Svět, který se zabývá úplně novými tématy a problémy a kde se pomáhá obětavě a nezištně. To má z naší zkušenosti velmi pozitivní vliv jak na samotné zaměstnance, tak i na strategii společensky prospěšné odpovědnosti firmy,“ říká ředitel programů BPS Pavel Štern.

Někteří zaměstnanci se do programu hlásí opakovaně. „Dobrovolnických akcí se účastním již třetím rokem a jsem rád, že mi to můj zaměstnavatel umožňuje, protože mám vždy dobrý pocit, že mohu pomoci společnosti na místech, kde je to potřeba,“ vysvětluje důvody zapojení Michal Režňák, zaměstnanec firmy Novartis, jenž byl zároveň oceněn i titulem Give & Gain Hero, který získávají pravidelní účastníci akce.

Svoji účast na Give & Gain Day firmy potvrzovaly prostřednictvím portálu Zapojimse.cz, kde si mohly vybírat z desítek akcí neziskových a veřejně prospěšných organizací po celé České republice. Největší zájem byl tradičně o lokality Praha, kde bylo zapojeno na 500 dobrovolníků, dále Brno a Pardubice. Nejmenší zapojení bylo v Ústeckém kraji. Na výběr byla jak manuální, tak odborná činnost i trávení času s klienty neziskových organizací.

Zdroj: TZ, Zapojimse.cz

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz