Ceny SDGs: Hlasujte pro nejlepší projekty, které mění svět


Zvolte vítěze Cen SDGs, prestižního ocenění za udržitelnost a společenskou odpovědnost, které se letos vůbec poprvé uděluje v ČR. Cílem je rozšířit povědomí o Cílech udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a motivovat firmy, neziskové organizace, veřejnou správu i širokou veřejnost k začlenění udržitelnosti do každodenního života.

Ceny SDGs demonstrují ojedinělé partnerství a spolupráci mezi státní správou a soukromým sektorem (tzv. Public Private Partnership). Jedná se o první nezávislé ocenění v naplňování udržitelnosti a společenské odpovědnosti v ČR, které společně vyhlašují Úřad vlády ČR, Asociace společenské odpovědnosti, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Česká rozvojová agentura a Informační centrum OSN v Praze.

Zástupci soukromého sektoru a veřejné sféry přihlašovali v průběhu března a dubna do Cen SDGs projekty, které pomáhají naplňovat jeden nebo více Cílů udržitelného rozvoje. Do prvního ročníku Cen SDGs se přihlásilo neuvěřitelných 215 projektů. „Tak veliký zájem o téma, které je v ČR teprve v plenkách, nás velmi překvapil. Původně stanovený cíl, získat pro první ročník 50 projektů, jsme vlastně zčtyřnásobili,” komentuje Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

V druhé polovině dubna vybrala odborná porota složená z řad vyhlašovatelů a mediálních partnerů sedm projektů z kategorie soukromý sektor a sedm projektů z kategorie veřejná sféra, pro které může široká veřejnost hlasovat na webových stránkách www.globalnicile.cz. Veřejné hlasování bude probíhat od pondělí 1. 5. do středy 17. 5. 2017.

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz