Dárcovské SMS v novém kabátu


Třináct let od svého vzniku přicházejí APMS (Asociace provozovatelů mobilních sítí) společně s Forem Dárců s výrazným krokem vpřed. Nově bude možné zasílat DMS i v hodnotě 60 a 90 Kč, využít můžete i trvalý příkaz. V současné době využívá dárcovské SMS více než 300 organizací s aktivní veřejnou sbírkou. DMS jsou mezi Čechy oblíbenou formou dárcovství.

Třináct let od svého vzniku přicházejí APMS (Asociace provozovatelů mobilních sítí) společně s Forem Dárců s výrazným krokem vpřed. Nově bude možné zasílat DMS i v hodnotě 60 a 90 Kč, využít můžete i trvalý příkaz.

Služba DMS se rozšiřuje. Dárci budou moci jednou SMS poslat kromě oblíbené třicetikoruny, také 60 a 90 korun. Navíc budou moci začít podporovat oblíbený charitativní projekt trvale – opět pouze jednou zprávou. Stejně pak mohou kdykoliv dle svého uvážení, příkaz bezplatně zrušit. Nová služba vznikla na přání neziskových organizací. V kooperaci s mobilními operátory se více než rok rodil nápad na zlepšení služby. „Nyní startujeme novou etapu, dárcovské SMS dostaly modernější a flexibilnější kabát, který bude drobným dárcům vyhovovat,“ říká Šplíchalová.

Dárcovské SMS využívají jen prověřené neziskové organizace, které mají veřejnou sbírku. V současné době je jich více než 300. Z každé částky přijde neziskové organizaci 29, 59 nebo 89 Kč. „Mobilní operátoři neinkasují žádný poplatek, vše poskytují zcela bezplatně. Koruna jde na provozní náklady a rozvoj projektu, který spravuje Fórum dárců,“ vysvětluje Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

Češi si dárcovství formou SMS oblíbili, což dokazuje částka přesahující půl miliardy korun, které organizace přihlášené do Dárcovské SMS, získaly od počátku fungování DMS do konce roku 2016. „Nejvíce lidé podporují projekty pro lidi se zdravotním postižením a nemocným, následuje pomoc dětem a mladým lidem, sociálně znevýhodněným a roste oblíbenost dárcovských SMS na vzdělávání a výzkum,“ vypočítává Šplíchalová.

Zdroj: Fórum dárců

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz