Černé skládky zmizí z veřejného prostoru


„Musíme to uklidit“, tak zní motto velkého jarního úklidu, který proběhne v sobotu, 8. dubna 2017 po celé republice. Letošní ročník podpoří Národní program Životního prostředí zaměřený na environmentální vzdělávání. Cílem akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, není jen odstranění nepořádku a černých skládek, důležitější částí celého projektu je prevence jejich vzniku.

 „Naším hlavním cílem je dosáhnout stavu, kdy budeme žít v čistém prostředí a podobné akce už nebudou potřebné,“ vysvětluje organizátor Radek Janoušek.

Srdce akce tvoří dobrovolní organizátoři místních úklidů, kteří vytipují neuklizený prostor a zaregistrují jej na stránkách www.UkliďmeČesko.cz. Následně v den akce „místo činu“ společnými silami vyčistí. Výhodou je podpora od autorů kampaně. „My dobrovolníkům k úklidu poskytneme naše know-how, v době hlavních úklidových vln také pevné pytle na sesbíraný odpad,“ upřesňuje Radek Janoušek.

Organizátoři chtějí veřejnost motivovat k označování míst, která by zasloužila uklidit. Po celou dobu akce probíhá soutěž. K účasti postačí nalézt místo s nepořádkem a označit jej cedulkou „Musíme to uklidit“, kterou si účastníci soutěže stáhnou na webových stránkách akce. Pořízenou fotografii s hashtagem #musimetouklidit nahrají na Instagram. Vítěz získá cenu v podobě fotoaparátu Cannon. „Pokud se kromě účasti v soutěži hodláte aktivně zapojit i do velkého jarního úklidu a zorganizovat vlastní úklidovou akci, neváhejte a zaregistrujte se včas na www.UkliďmeČesko.cz, ať vám můžeme s přípravou Vaší akce pomoci,“ dodávají organizátoři.

Zdroj: Nadační fond Veolia

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz