Planeta tuto sobotu ve 20.30 opět na hodinu zhasne


Neviditelná Petřínská rozhledna v Praze, schované jihlavské památky, anebo potemnělé žatecké ulice, i tak vyjádřily v minulých letech jednotlivá města podporu celosvětovému happeningu Hodina Země. Přidat se k akci Hodina země můžete už tuto sobotu i vy.

Desátý ročník Hodiny Země se koná již tuto sobotu 25. března 2017 přesně ve 20:30 hod. lidé v domácnostech, firmy a podniky na hodinu zhasnou světla a obce vypnou veřejné osvětlení a nasvětlení významných památek. „Symbolickým zhasnutím městských dominant, místních památek, firem i bytů dáváme najevo, že o velkém problému, kterým je změna klimatu, nejen víme, ale že se na jeho řešení chceme aktivně podílet,“ vysvětluje důvody pořádání akce Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica.

Cílem kampaně je poukázat na každodenní spotřebitelské chování, které ovlivňuje životní prostředí po celém světě. Důraz je kladen na cílenou úsporu vody jednotlivců i institucí. Důležitým tématem je také rychlost růstu teplot v posledních letech. „Potřeba řešit příčiny klimatických změn je více než naléhavá. Jednotlivec sám mnoho neudělá, poselstvím Hodiny Země ale je, že společným úsilím je možné planetu ještě ochránit,“ říká Radka Matějíčková, koordinátorka kampaně.

Do akce je zapojeno na 170 zemí, ve kterých se zhasíná přes 12 000 památek. Během Hodiny Země se na celé planetě uskuteční zhruba 600 000 doprovodných akcí. V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců.

Zdroj: Ekologický institut Veronica

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz