SozialMarie 2017: Nejlepší sociálně inovativní projekty podle veřejnosti


Cenu veřejnosti SozialMarie 2017 letos obdržely výjimečné inovační projekty, které se snaží odpovědět na aktuální společenské výzvy. Vítězové získali tříminutové image-video ke svým projektům. Z České republiky u veřejnosti zabodoval projekt Hajného metoda, který přináší alternativní přístup k výuce matematiky.

Přihlásit se mohly např. soukromé osoby, komerční podniky, občanské iniciativy, neziskové organizace nebo spolky z Rakouska, Maďarska, České republiky a letos poprvé i ze Slovenska. Ceny veřejnosti SozialMarie, o kterých rozhoduje výhradně publikum, se udělují od roku 2012. Vítězové získali tříminutové image-video o svém projektu, které bude v polovině května uveřejněno na webu a sociálních sítích.

Z Rakouska letos uspěla nezisková organizace Sao Bien. Prostor pro vzdělávání, která podporuje výstavbu škol v nejchudších provinciích Vietnamu a navíc při realizaci tohoto projektu zapojuje tamní etnické menšiny. V Maďarsku se prosadila Budapest Bike Maffia – nezisková organizace amatérských cyklistů, kteří podporují práci sociálních pracovníků. Romano Barardo/Romanies - the gardeners zvítězila na Slovensku. Jedná se o skupinu, která skrze zahradničení pomáhá Romům vylepšit zdravotní stav, životní situaci a bojovat s chudobou.

V České republice veřejnost nejvíce oslovil projekt Hejného metoda. Ta nabízí alternativní přístup k výuce matematiky a zlepšuje tak nejen vztah dětí k tomuto předmětu, nýbrž i jejich znalosti a vzájemné pochopení. Děti se učí spolupracovat, diskutovat a respektovat ostatní. Argumentují své nápady či pracují s chybami, nakonec se dostávají ke shodě. Tuto metodu využívá 30% českých škol.

V případě vašeho zájmu je profil každého podaného projektu je zveřejněný v online databance SozialMarie.

Zdroj: SozialMarie

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz