Jeden svět dnes naposledy v Praze, přesune se do dalších 32 měst


Zúčastněte se 19. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který se koná od 6.3 do 15.3 v Praze a následně v dalších 32 městech České republiky. Tématem festivalu, který letos představí přes 110 filmů, je Umění spolupráce. Těšit se můžete i na více než 120 zahraničních hostů.

Projekt tradičně cílí na aktuální společensko-politická témata. Letos se zaměří např. na rostoucí populismus, problematiku falešných zpráv nebo na migrační krizi. Tvůrci se pokouší připomenout hodnotu společného úsilí a vzájemné spolupráce v časech nestability a společenské krize hodnot. "Spolupráce není samozřejmost,…V poslední době se stala uměním a ovládá ji jen málokdo," uvádí ředitelka festivalu Hana Kulhánková.

Co vás na festivalu čeká? Podívejte se na program a místa konání. Budete mít možnost zhlédnout dokumenty z rozdílných kategorií. Letošní novinkou je kategorie Volte změnu!, zaměřená na populistická hnutí, jež potřeba změny přivedla až do politické arény. Migrace zůstala jedním ze zásadních témat pro filmaře i v uplynulém roce, a proto další aktuální programovou kategorií bude Sen o Evropě – filmy o uprchlících na cestě do Evropy i o těch, kteří se po setkání s evropskou realitou probouzejí z naivního snu. Do programu festivalu je letos zařazena také celá řadu filmů o lidech s handicapem, kterým je celá akce také přizpůsobena.  Cena vstupenek se pohybuje od 70 Kč do 90 Kč v závislosti na vysílacím čase filmu, seniorské projekce stojí 45 Kč. 

Zdroj: MFF Jeden svět

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz