Která škola bude Lepší?


Vybraní studenti michelských základních škol v rámci projektu Lepší škola soutěžili o finanční podporu svých projektů, které přispívají ke kultivaci studijního prostředí. Platformou pro projekt Lepší škola byla mobilní a webová aplikace Lepší místo, pomocí níž se může na zkvalitňování veřejného prostoru v Česku podílet každý. Šek na 50 000 korun si odnesli žáci ze ZŠ Ohradní a ZŠ Mendíků.

„Projektem Lepší škola chceme v mladých lidech probudit zájem o dění kolem nich. Ukázat jim, že i oni mohou ovlivnit, jak bude místo, kde žijí, vypadat,“ vysvětluje Markéta Sodomková, porotkyně a zástupkyně společnosti Česká spořitelna. Ze základních škol Bítovská, Mendíků, Na Líše a Ohradní se od října minulého roku sešlo téměř 100 návrhů na zvelebení školy a jejího bezprostředního okolí. Jednotlivé školy vyslaly do finále 3 týmy zastupující nejúspěšnější návrhy, které před porotu svým hlasováním poslali studenti a přátelé školy.

Porota rozhodla o předání šeku na 50 000 korun dvěma týmům. Prvním vítězným projektem je Učení na balkónu, který bude po rekonstrukci sloužit k výuce v horkých letních dnech, pro pěstitelské stoly a k pohybu o přestávkách. „Vlastně vznikne nová vzdušná třída,“ upřesňují autoři návrhu ze ZŠ Mendíků. Na stupně vítězů se dostal i Multifunkční amfiteátr ZŠ Ohradní, který bude sloužit k výstavám, přednáškám a k odpočinku o velkých přestávkách. „Vznikne taková škola hrou pod otevřeným nebem. V teplých měsících bychom mohli sledovat letní kino a o velkých přestávkách svačit venku,“ doplňují zástupci vítězného týmu.

Zdroj: Lepší místo

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz