Konference INSPO hlásí plno, nenechte si ujít online přenos


Konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která proběhne 25. 3., hlásí plno! Pokud jste se nestihli přihlásit, o zajímavé přednášky nepřijdete - z hlavního sálu Kongresového centra Praha bude zajištěn online přenos. Na konferenci představí technologické novinky třeba tvůrci úspěšné aplikace Záchranka.

Mobilní aplikaci Záchranka si již stáhlo více než 280 000 uživatelů. V případě nouze si jejím prostřednictvím mohou přivolat Zdravotnickou záchrannou službu, která je automaticky informována o jejich poloze. Na konferenci INSPO 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha autoři aplikace představí její vylepšení, které umožní neslyšícím v rámci tísňového volání specifikovat své zranění bez nutnosti hlasové komunikace.

Účastníci konference se budou moci seznámit s řadou dalších mobilních aplikací, které usnadňují život lidem se zdravotním postižením. Ze Španělska například přijede Cesar Mauri Loba, autor aplikace EVA Facial Mouse, která umožňuje ovládat mobilní zařízení pomocí sledování obličeje uživatele předním fotoaparátem mobilu či tabletu. Pokud se chcete zúčastnit jako vystavovatel, máte možnost - ve výstavní části prostoru ještě zbývají volná místa. Přihlaste se na info@helpnet.cz.

Zdroj: ORBI PONTES

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz