Chcete v létě spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se jako dobrovolník na workcamp


Chcete se zapojit do příprav festivalu ve francouzské vesnici nebo do oprav středověkého hradu v Německu, pomáhat v národním parku v Irsku nebo připravit nezapomenutelné prázdninové zážitky pro děti v Estonsku? Přihlaste se na workcamp - INEX-SDA otevírá novou dobrovolnickou sezonu!

Workcamp je 2-3 týdenní dobrovolnický projekt, kde spolu pracuje a tráví volný čas skupina dobrovolníků z různých koutů světa. Je to jedinečná příležitost poznat různé země a jejich kulturu z úplně nové perspektivy, podpořit svou prací veřejně prospěšný projekt a naučit se nové věci, poznat zajímavé lidi i sebe sama. “Workcamp v Tanzánii se pro mne stal prostředkem k vzájemnému učení, sdílení zkušeností a názorů, bourání zažitých představ, stal se též průvodcem tanzanskou kulturou, přírodou a jejími dennodenními rituály, a v neposlední řadě mi přinesl spoustu radosti, ostatně jako každý jiný workcamp,” říká o své zkušenosti z Tanzánie Lucie.

Workcampu se ale můžete zúčastnit i v Česku. Zvlášť zajímavou příležitostí je pak vedení workcampu. Vedoucí je dobrovolník, který zprostředkovává kontakt zahraniční skupinou s místními lidmi. Mnohé se při tom naučí a zároveň podpoří smysluplný projekt. Workcampy zprostředkovává INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním.

Zdroj: INEX-SDA

 
zpěttisk
 
Nadace Neziskovky.cz
Vlkova 628/36, 130 00 Praha 3 - Žižkov
tel.: +420 730 517 966, e-mail: nadace@neziskovky.cz