Finanční manažer

datum zadání: 07.02.2019
organizace: Hnutí DUHA
pozice/obor: Životní prostředí
ohodnocení: 27 000 - 35 000 Kč
lokalita: Jihomoravský
kontakt: magdalena.davidkova@hnutiduha.cz
url: http://www.hnutiduha.cz/
POPIS:
Hnutí DUHA hledá vedoucí/ho finančního týmu

Hnutí DUHA je nezávislá ekologická nezisková organizace. Hledáme organizačně schopného člověka na vedení týmu, který odpovídá za účetnictví organizace, připravuje podklady pro finanční řízení, řídí grantový fundraising a vede grantovou administrativu.

Hledáme někoho, kdo má:

chuť vést finanční a administrativní zázemí velké neziskové organizace,
schopnost analyticky přemýšlet, převádět požadavky na finanční pokrytí aktivit do reálných čísel, dávat zpětnou vazbu k navrhovaným rozpočtům,
trpělivost a rád hledá cesty k co nejefektivnějšímu řešení problémů,
smysl pro pečlivost a systematickou a samostatnou práci,
organizační schopnosti: organizace vlastní práce a organizace a delegování úkolů kolegům/yním,
minimálně středoškolské vzdělání ekonomického směru (nebo odpovídající praxi v neziskové organizaci či střední firmě),
znalost účetnictví a odpovídajících předpisů (znalost účetnictví neziskových organizací výhodou),
znalost předpisů souvisejících s vedením personální agendy je výhodou,
dobrou znalost některého z účetních SW (znalost programu KelSQL je výhodou), výborná práce s tabulkovým procesory, zkušenosti s Google aplikacemi (hlavně google tabulkami),
zkušenosti s finančním řízením a administrací projektů,
zkušenosti s vyhledáváním grantových zdrojů a zpracováváním žádostí,
schopnost číst anglické texty a komunikovat v tomto jazyce,
praktické zkušenosti s vedením malého týmu (3-5 lidí),
základní přehled v ekologické problematice.

Jaká je náplň této pozice?

Vést a dohlížet na účetnictví Hnutí DUHA (ve spolupráci s účetní), včetně zpracování účetní závěrky a účetního auditu organizace, přípravy podkladů pro přiznání k DPH.
Finančně řídit organizaci (sestavování rozpočtů jednotlivých oddílů a celé organizace, sledování cashflow, příprava finančních výhledů a krizových scénářů) a připravovat podklady pro strategická finanční rozhodnutí ředitelky či porady vedení a podílet se na nich coby člen/ka vedení.
Vést grantovou administrativu:
evidenci a archiv projektů,
sestavovat a kontrolovat čerpání rozpočtů jednotlivých projektů,
aktivně reagovat na měnící se podmínky a upravovat rozpočty, případně žádat o změny,
příprava finanční části průběžných a závěrečných zpráv.
Administrativně vést personální agendu, aktualizovat interní dokumenty.
Přicházet s nápady, jak vést administrativní zázemí organizace efektivně.
Jednat s nadacemi a dalšími donory.
Podílet se na hledání grantových zdrojů financování, sestavovat rozpočty pro podávané projekty.
Připravovat pro kolegy/ně objednávky, smlouvy a výběrová řízení na dodání služeb.
Řídit finanční oddíl Hnutí DUHA.
Podílet se na vedení celé organizace.

Co nabízíme?

1 úvazek od dubna 2019 (možnost pozdějšího nástupu dohodou),
místo v kanceláři v Brně,
plat 27 000 - 32 000 Kč (podle zkušeností, plus pololetní odměny až 18 000 Kč podle výsledků práce),
příležitost nasávat zkušenosti s finančním řízením velké neziskové ekologické organizace,
přátelskou kulturu práce,
získání kontaktů,
možnost organizovat si čas podle sebe,
25 dní dovolené,
pracovní notebook, pracovní mobil, stravenky.

Kdo jsme a co děláme?

Hnutí DUHA už více než pětadvacet let prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Zapojujeme veřejnost a vedeme odvážné kampaně. Naši práci umožňuje především laskavá podpora dárců: jednotlivců i nadací. Nejdůležitější pro naši práci jsou příspěvky lidí. Příjmy Hnutí DUHA pocházejí také z grantů, které dostáváme na projekty od českých i mezinárodních nadací a různých státních zdrojů.

Pokud do toho chcete jít s námi, pošlete motivační dopis a svůj strukturovaný životopis do 27. února 2019 na adresu magdalena.davidkova@hnutiduha.cz. Do předmětu e-mailu prosím uvádějte “vedoucí financí”.

Vybrané zájemce/kyně pozveme k pohovorům, které proběhnou v průběhu března v Brně. Další informace poskytne: Marie Horáková, telefon 608 714 469, e-mail: marie.horakova@hnutiduha.cz.