Pedagog volného času nebo sociální pracovník pro pobočku Břeclav

datum zadání: 09.08.2018
organizace: IQ Roma servis, z.s.
pozice/obor: Sport a volný čas
ohodnocení: 18.000,- Kč
lokalita: Jihomoravský
kontakt: prace@iqrs.cz
url: http://iqrs.cz/cs/vyberova-rizeni
IQ Roma servis, respektovaná a stabilní organizace, hledá do svého týmu v Břeclavi záskok za Mateřskou dovolenou na pozici pedagog volného času nebo sociální pracovník. Spolupracujeme s rodinami a jednotlivci na řešení jejich životní situace, vedeme klienty ke stabilizaci jejich života a současně chceme zvyšovat občanskou angažovanost a hrdost Romů. Staňte se součástí našeho týmu a naší vize! Životopisy a motivační dopisy zasílejte průběžně, emailem na prace@iqrs.cz, s označením předmětu „VŘ-pobočka Břeclav. Nástup možný ihned!

Náplň práce:
Vedení a realizace aktivity neformálního vzdělávání zaměřené na zvyšování kompetencí dětských klientů (klub, výlety, letní plácky, tábory)
Doučování a nastavení koordinované spolupráce klient-rodič-škola-popř.OSPOD.
Poskytování poradenství v otázkách prevence školní neúspěšnosti, zápisů do MŠ/ZŠ/SŠ, volby školy a následného zaměstnání
Poradenství a podpora rodičů v oblasti zvyšování rodičovských kompetencí
Plánování a koordinace preventivních akcí (besedy, workshopy)
Poskytování poradenství a spolupráce s klienty, školami a institucemi v možnostech finanční podpory studia (nadace, stipendijní fondy).
Požadavky na přijetí:
vzdělání v jakékoliv pedagogické oblasti nebo kvalifikace pro práci sociálního pracovníka dle zákona 108/2006 Sb., popřípadě pracovníka v sociálních službách
Čistý trestní rejstřík
Kreativitu a zkušennosti v práci s dětmi
Respekt k odlišnostem, schopnost empatie a komunikační dovednosti
Schopnost individuální, ale i týmové práce
Odpovědnost, organizovanost, schopnost dosahovat stanovených cílů, profesionalitu a ochotu se dále vzdělávat
Ochotu a schopnost veřejně prezentovat organizaci, přiměřeně služebně cestovat
Schopnost vyjednávat s institucemi
Nabízíme:
Zázemí a know-how zavedené organizace
Kreativní a společensky potřebnou práci
Spolupráci v týmu a metodické zázemí
Profesní rozvoj na zajímavé pozici
Možnost dalšího vzdělávání a rozvoje
Prostor pro vlastní nápady a iniciativu, zapojení se do kampaní a projektů
5 týdnů dovolené, pravidelné supervize
Nástupní plat od 18 000 Kč (dle kvalifikace a praxe), navýšení po zkušební době
Zájemci o pozici zašlou na adresu prace@iqrs.cz strukturovaný životopis a motivační dopis, ve kterém zpracují odpověď na otázku:

1/ Co jsou podle Vás hlavní překážky, se kterými se setkávají romské rodiny (s důrazem na vzdělání)? Z pozice pedagogického pracovníka, jak můžete přispět k řešení?

Zázemí pracovníka/ce je v Břeclavi, na adrese: Tř. 1. Máje 39, Břeclav.

Své životopisy, vypracované odpovědi a motivační dopisy zasílejte e-mailem na prace@iqrs.cz s označením předmětu: „VŘ – pobočka Břeclav“. Vybraní uchazeči budou telefonicky kontaktováni s přesným termínem ústního kola VŘ. Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze na vyžádání a elektronicky. IQ Roma servis, z. s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici, pokud uchazeči nenaplní očekávání organizace. Zaslané materiály se nevrací.