Projektový manažer pro multimédia

datum zadání: 13.09.2017
organizace: Wikimedia ČR
pozice/obor: Jiné
ohodnocení:
lokalita: Praha
kontakt: hr@wikimedia.cz
url: http://wikimedia.cz
POPIS:
Co vás čeká
Spolek Wikimedia Česká republika hledá k posílení svého týmu projektového manažera pro multimédia, jehož hlavními úkoly bude organizace akcí, podpora komunity a navazování spolupráce s kulturními institucemi.

Popis
- organizace, zajištění a propagace různých především fotografických akcí, workshopů, soutěží, výstav apod. po celé České republice
- komunikace jak s dobrovolníky uvnitř spolku tak s organizátory v místě akce
- navazování kontaktů s různými kulturními institucemi s cílem svobodného sdílení dat
- příprava projektů šitých na míru institucím a zaškolení
- příprava podkladových dat pro fotografické akce
- péče o komunitu wikifotografů, pravidelné informování a organizace akcí pro tuto komunitu
- podpora komunity schvalovatelů fotografických grantů

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít
- organizační schopnosti
- komunikativní, příjemné a přesvědčivé vystupování
- schopnost napsat jednoduchý projekt
- schopnost zaškolit externisty
- počítačová gramotnost na uživatelské úrovni
- práce se sociálními sítěmi, cloudovými nástroji tj. především Google aplikacemi, editace stránek na Wikipedii
- schopnost naučit se nové SW nástroje, - práci s daty apod.
- časová flexibilita

Výhodou bude, pokud budete umět
- vítány zkušenosti s prací s fotoaparátem
- též jsou vítány zkušenosti v oblasti PR (interní v podpoře komunit, externí v propagaci akcí veřejnosti)
- výhodou povědomí o autorském právu a využívání volných licencí

Co vám můžeme nabídnout
- samostatnou práci odkudkoliv s pravidelnými schůzkami v kanceláři spolku
- možnost využívat kancelář spolku v coworkingovém prostoru Svět Hub (Slovenská 21, Praha 2)
- DPP (DPČ / případně HPP) s nástupem od října 2017 (dle dohody)
- Úvazek 0,5

Svůj životopis společně s motivačním dopisem (max. rozsahu 500 slov) pošlete do 25. září 2017.

V motivačním dopise zmiňte své zkušenosti s organizováním akcí, rozveďte případné další zkušenosti s psaním projektů, zaučováním kolegů, PR, práci se svobodnými licencemi apod. související s nabízenou pozicí.